Z cyklu: „TEPPICHOWY RAPORT – Zanieczyszczenia dywanu i tapicerki „

Możesz przedłużyć żywotność dywanu trzymając się prostej reguły regularnego czyszczenia. Profesjonalne czyszczenie dywanów i tapicerek nie tylko sprawia, że pozostają one piękne, ale również przyczyniają się do poprawy jakości powietrza w pomieszczeniu.

Zanieczyszczenia dywanowe – Twoja zmora

• Według EPA, dywany emitują sporą ilość zanieczyszczeń. Wynika to z tego, iż nie są odpowiednio regularne czyszczone. Dywan po przez codzienne użytkowane naszego mieszkania czy domu przyjmuje w swoją strukturę niespożyte ilości środków chemicznych. Nie wspominając o innych czynnościach, które wykonujemy w domu np. proste malowanie, jeśli odpowiednio nie zabezpieczymy dywanów to w konsekwencji przez swoje niedbalsko przyczynimy się do pogorszenia zdrowia najbliższych.
• Dywany są również depozytariuszami wszelkiego typu kurzu, który osadza się w głębi poszycia, pamiętaj o tym, nie zapominaj o odpowiednim odkurzeniu całego pomieszczenia.
• Pyłki wiosenne jak i jesienne również mogą zostać uwięzione w dywanie. Zarodniki pyłków mają małą strukturę, która pozwala im trzymać się na długie miesiące w strukturze, jednocześnie się rozmnażając. Te małe konstrukcje przylegają do włókien w dywan, tworząc problemy na długo po sezonie pylenia.

• Zarodniki pleśni również, są tymi z rodzaju lubiących skryć się w dywanowym poszyciu. Stosując „taktykę” podobną do pyłków, z tym że do rozmnażania pobudza je wilgoć. W związku z tym, pamiętaj o odpowiednim osuszeniu swojego dywanu, bądź tapicereki!
• Ostatnie w kolejce są pestycydy i inne chemikalia, które także udomowią się w nie jednym dywanie. Obecnie wiele pestycydów jest typu endokrynologicznego (hormonalnego) w związku z tym są szkodliwsze dla naszego zdrowia.

Jeśli mimo regularnego odkurzania odkurzaczem, który ma doskonałą zdolność odsysania nie udało Ci się usunąć problemu zadzwoń po pomoc. Zadzwoń do AF-Teppich specjalistów w profesjonalnym czyszczeniu dywanów!

Wszystkiego NAJCZYSTSZEGO życzy AF-TEPPICH! 
___________________________________________

Kontakt

Skontaktuj się z nami i ustal dogodne warunki i termin wykonania usługi

AF TEPPICH
MIROSŁAW FITAŁ

ul Kominiarska 4
51-180 Wrocław

tel. 501 148 510
tel. 71 325 89 61

[email protected]

DOJAZD
do klienta!
GRATIS

Punkt przyjęć:
pon-pt: 10.00-18.00
soboty: 10.00-14.00

Wysyłając wiadomość zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych w celu obsługi zapytania.