Noworoczne porady – kompleksowe czyszczenie dywanów.

Nowy rok tuż za rogiem, a to oznacza jedno… nadszedł czas noworocznych postanowień. Czy w nowym roku będziemy trzymać się kurczowo złych zwyczajów, a może jednak sprawimy że będziemy pić miej kawy i więcej ćwiczyć? Możemy również coś zrobić dla utrzymania spokoju miru domowego. Jednym z takich postanowień musi być więc kompleksowe dbanie o wnętrze Twojego domu.

Z tej okazji przygotowaliśmy dla was kilka noworocznych rad, za którymi powinniście konsekwencje podążać!
Często, największym zagrożeniem dla podłogi i dywanu nie jest to, co jest w domu, ale raczej to, co jest poza nim. Dlatego nie zapominaj w tym nowym roku o zachowaniu przyzywczajenia związanego ze ściąganiem butów przed wejściem do głównych obszarów, gdzie znajdują się wykładziny. Szacuje się, że buty są odpowiedzialne za 60% pyłów, substancji rakotwórczych i pestycydów osadzających się na poszyciu dywanu.

Jeśli zauważyłeś w swoim dotychczasowych działaniach nadmiar rutyny względem sprawdzonych metod czyszczenia dywanów, to najlepszy moment byś zweryfikował swoje sposoby usuwania brudu i kurzu z poszycia. Nie zapominaj, by dopasowywać częstość sprzątania do nadchodzących zmian życiowych. Szczególnie tyczy się to ludzi pracujących w domu. Tryb i rodzaj pracy ściśle wiąże się z różnicami występowania kurzu i brudu. Zaleca się, aby odkurzać conajmniej raz w tygodniu, a przy wyższym natężeniu ruchu, co dwa/trzy dni.

Zacznij stosować więcej ekologicznych metod czyszczenia dywanów, bądź tapicerek. Jednym z podstawowych powodów, dla których powinieneś zacząć pożucać chemiczne metody to narastające stężenie mydła i środków chemicznych w poszyciu dywanu. Zbyt częste stosowanie tego typu rozwiązań prowadzi do przyciągania różnego typu skupisk brudu. Szczególnie jeśli spodziewasz się dziecka powinieneś uważać na zbyt częste stosowanie chemicznych metod czyszczenia dywanów.

Profesjonalne czyszczenie dywanów to dalej najlepsze rozwiązanie we współczesnym świecie zdominowanym przez natłok pracy i obowiązków. Jeżeli posiadasz dywan czyszczony przez zawodowego pracownika co najmniej raz, jeśli nie dwa razy co 12 miesięcy to postępujesz właściwie. Takie podejście do sprawy jest najlepsze dla najtrudniej dostępnych i nagromadzonych w dużej ilości zabrudzeń pochodzących z całorocznego użytkowania. Pamiętaj, by zgłosić się do AF-Teppich z siedzibą przy ul. Kominiarskiej 4.

Wszystkiego NAJCZYSTSZEGO w NOWYM ROKU życzy AF-TEPPICH!
autor: Anna Fitał

Kontakt

Skontaktuj się z nami i ustal dogodne warunki i termin wykonania usługi

AF TEPPICH
MIROSŁAW FITAŁ

ul Kominiarska 4
51-180 Wrocław

tel. 501 148 510
tel. 71 325 89 61

[email protected]

DOJAZD
do klienta!
GRATIS

Punkt przyjęć:
pon-pt: 10.00-18.00
soboty: 10.00-14.00

Wysyłając wiadomość zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych w celu obsługi zapytania.