Z cyklu: „Metody prania i czyszczenia – metoda ekstrakcyjna”

Czyszczenie ekstrakcyjne – jako metoda dogłębnego prania (natryskowo-ssącego).
W tym cyklu napiszemy o metodzie ekstracyjnej mając na uwadze kwestie związane z jej niezawodnością jeśli chodzi wykorzystanie maszyny natryskowo-ssącej. Metoda ta różnic się od innych z racji stosowania środków niskopieniących się. Środki te, nie zostawiają na wykładzinie osadu, który powoduje bardzo szybkie KOLEJNE zabrudzenie. Dywany, na których stosuje się czyszczenie ekstrakcyjne to nie tylko metoda dogłebnego prania, a również lub przede wszystkim rozłożenie procesu natryskowo-ssącego na trzy etapy.
Pierwszy etap możemy nazwać wstępnym rozpuszczaniem się brudu po przez spryskanie dywanu odpowiednim presprayem.

Drugi etap, to płukanie wykładziny wodą ze środkiem chemicznym – do tego celu używamy specjalnej maszny natryskowo-ssącej.

Trzeci etap wiąże się z powtórzeniem czynności rozpuszczania brudu metodą ekstrakcyjną.
WAŻNE: przed czyszczeniem metodą ekstrakcyjną pamiętaj, by dywan kompleksowo wyczyścić stosując odkurzanie i szczotkowanie. Dla uzyskanie efektywnych rezultatów użyj szczotki wysokoobrotowej.
Metoda ekstrakcyjna polecana jest z racji małego występowania zjawiska wilgoci. Do kolejnych zalet metody ekstrakcyjnej należy dodać skuteczność prania dywanu wielokrotnie zabrudzonego. Wynika to przede wszystkim z braku osadu po środkach chemicznych, czy braku konieczności odkurzania na sucho po czyszczeniu. Znamienna jest też zaleta wynikająca z krótkiego czasu schnięcia dywanu pranego metodą ekstrakcyjną, a także zerowego ryzyka związanego z osłabnięciem poszycia wykładziny.
Poniżej przedstawiamy filmik odnoszący się do powyższej metody na przykładzie wykładziny biurowej:

Kontakt

Skontaktuj się z nami i ustal dogodne warunki i termin wykonania usługi

AF TEPPICH
MIROSŁAW FITAŁ

ul Kominiarska 4
51-180 Wrocław

tel. 501 148 510
tel. 71 325 89 61

[email protected]

DOJAZD
do klienta!
GRATIS

Punkt przyjęć:
pon-pt: 10.00-18.00
soboty: 10.00-14.00

Wysyłając wiadomość zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych w celu obsługi zapytania.