Z cyklu: „Sylwetki dywanowych rewolucjonistów – Harry Rench – historia pralni dywanów i tapicerek HOST”

Tym wpisem chcemy przedstawić wam sytuacje związaną z rozwojem jednego z pierwszych producentów systemu czyszczenia dywanów i tapicerek metodą na sucho. Jest to opowieść o działalności niejakiego Harry’ego Rench’a w świecie, którym zrewolucjonizował tradycyjne podejście do dbania o wygląd i czystość pomieszczeń.
Racine Industries, Inc., producent systemu dywanów na sucho HOST, zaczął rozwijać się rozwijać początkowo jako Manufacturing Company Rench i została założona przez Harry’ego Rench w 1936 roku. Od początku Racine Industries, Inc. produkowały dywany i sprzęt do czyszczenia. Firma jako pierwsza w Stanach Zjednoczonych produkowała detergenty z rodzaju „nie-ponownego zabrudzania” do czyszczenia dywanów, słusznie uznając, że mydła na bazie zwierząt należy odłożyć do lamusa, gdyż ich dłuższe stosowanie przyczynia się do szybkiego ponownego zabrudzenia dywanu lub tapicerki.
W latach 1930, Rench zaangażował firmę Bigelow Sanford, który doprowadziła do stworzenia pierwszego suchego proszku do czyszczenia dywanów. Ten suchy „proszel” został opracowany w celu rozwiązania problemów, które pojawiały się, gdy woda zostawała na dywanowym (w tamtych czasach głównie wełnianym) poszyciu. Jak pisano wtedy o nim w gazetach (m.in. US Mirror): „Proszek na bazie rozpuszczalnika wchodzi w dywan niczym miotła, co pozwala użyć już tylko odkurzacza. (…) Proszek wchłania i związuje ze sobą zabrudzenia tak skutecznie, iż odkurzanie domowych zaciszy będzie od teraz wiązało się z przyjemnością”.
Po latach pracy z tym produktem, stawało się coraz bardziej oczywiste, że miał on swoje ograniczenia. Największym ograniczeniem było to, że trzeba było nakładać specyfik pędzlem lub miotełką. To sprawiło, czyszczenia dużych powierzchni praktycznie niemożliwymi, a wszelkie działanie maszyny początkowo podnosiło tumany kurzu. Konieczne więc było przeprojektowanie produktu.
Działalność HOST w 1957 roku – nowy sposób na pranie i czyszczenie dywanów metodą na sucho.
W 1956 roku nowy sposób czyszczenia dywanów i tapicerek wynaleziony przez Rench’a został wprowadzony w Narodowym Instytucie Rug Cleaners w Nowym Jorku. Ten nowy produkt, działał zdecydowanie lepiej niż pierwotny „proszek”. Przede wszystkim mógł on być wykorzystywany w odkurzaczu. Była to mieszanina wody, detergentu, bezpiecznego rozpuszczalnika zmieszanego z „gąbką”, które rozpuszczały się i wchłaniały wgłąb poszycia pod kontrolą i pozostawiały obszard do dokładnej ekstrakcji w czasie czyszczenia. Metoda ta firmowana była jako: „HOST Dry Extraction Carpet Cleaner”. W ciągu najbliższych 50 lat, zostało wprowadzonych wiele innowacji, które z biegiem czasu pierwotną koncepcję Harry’ego Rench’a przekształciły w obecne metody czyszczenia dywanów i tapicerek na sucho, metody które opatentował i rozsławił jegomość na zdjęciu wyżej.

Wszystkiego NAJCZYSTSZEGO życzy AF-TEPPICH! 

Kontakt

Skontaktuj się z nami i ustal dogodne warunki i termin wykonania usługi

AF TEPPICH
MIROSŁAW FITAŁ

ul Kominiarska 4
51-180 Wrocław

tel. 501 148 510
tel. 71 325 89 61

[email protected]

DOJAZD
do klienta!
GRATIS

Punkt przyjęć:
pon-pt: 10.00-18.00
soboty: 10.00-14.00

Wysyłając wiadomość zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych w celu obsługi zapytania.