Dlaczego warto wybrać Berber – prawidłowe czyszczenie dywanu.

Jednym z najbardziej popularnych dywanów w amerykańskich gospodarstwach domowych jest Berber. Początki tego rodzaju dywanu sięgają Afryki Północnej, a dokładniej epoki paleolitu. Ręcznie wykonywane, określane od nazw poszczególnych plemion przetrwały do dziś w swojej prostocie i pięknie. Dlaczego warto wybrać Berber?

Największą zaletą Berber jest jego odporność na plamy. Berber jest wykładziną, którą cechują na przemienne duże i małe pęczki włókien. Specjalna struktura chroni dywan przed szybkim nagromadzeniem się brudu. Natomiast dzięki wielopoziomowej strukturze ma tendencję do maskowania brudu. 
Jest on również bardzo trwały – idealny wybór dla sfer o dużym natężeniu ruchu (na przykład pokój dzienny, przedpokój, lub przedpokoju). Dzisiejsze nowoczesne uprzemysłowione w swej produkcji dywany Berber daje bardzo podobny wygląd do tradycyjnych tkanych węzłów dywanów berberyjskich. Istnieją setki wzorów i kolorów do wyboru – co składa się jako kolejny pozytyw tego kompletnego dywanu.
Jak prawidłowo czyścić dywan typu Berber?
Mimo jego bardzo dużych zalet, dalej zapomina się jednak o charakterystycznym sposobie czyszczenia berberowskich dywanów. Dywan ten jest albowiem zbudowany ze stosu pętli, których nie można wcierać w tę i z powrotem. Tarcie włókien berberu może spowodować, iż włókna zaczną się rozwijać niczym wałki do włosów. Konsekwencją tego procesu są tzw. luźne sznurki, które mogą zaczepiać się łapiąc zarówno brud jak i tworząc niebezpieczeństwo – szczególnie jeśli mamy małe dzieci. W tej zaistniałej sytuacji wystarczy jedynie zastosować się do techniki czyszczącej dywan w dół – to bardzo proste! Najlepszy sposób na kompleksowe czyszczenie berberu to mokra ekstrakcja z zachowaniem unikania mocnego ssania i pędzla.
Pamiętaj dywan typu Berber nie jest trudniejszy do wyczyszczenia niż innego rodzaju dywany. Wystarczy pamiętać, że usunięcie wilgoci jest kluczowe, natomiast przy właściwej pielęgnacji i konserwacji można zachować berberowi długą żywotność.

Wszystkiego NAJCZYSTSZEGO życzy AF-TEPPICH!
autor: Anna Fitał

Kontakt

Skontaktuj się z nami i ustal dogodne warunki i termin wykonania usługi

AF TEPPICH
MIROSŁAW FITAŁ

ul Kominiarska 4
51-180 Wrocław

tel. 501 148 510
tel. 71 325 89 61

[email protected]

DOJAZD
do klienta!
GRATIS

Punkt przyjęć:
pon-pt: 10.00-18.00
soboty: 10.00-14.00

Wysyłając wiadomość zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych w celu obsługi zapytania.