Z cyklu: „Metody produkcji dywanów – ekologiczne dywany”

Konwencjonalnie wyprodukowane dywany zawierają szkodliwe substancje. Stanowią one obciążenie dla środowiska i zdrowia człowieka. Do ich produkcji najczęściej używa się niestety dzieci. Dywany ekologiczne to alternatywa, która idzie w parze z cywilizacyjnym dobrem nas wszystkich!

Przy produkcji dywanów pracują dzieci.

Międzynarodowa Organizacja Pracy opublikowała szacunki, w których 218 milionów dzieci w wieku 5-17 lat pracuje na świecie przy wszelakiej produkcji. Zdaniem MOP  126 milionów dzieci jest przy tym wykorzystywanych i płaci się im za mało albo wcale. Dzieci nie uczęszczają do szkoły pracując przy tym ponad 16 godzin dziennie.

Według MOP w Indiach, Pakistanie i Nepalu zatrudnienie dzieci sięga 250 tysięcy. Najgorszy fakt, który potęguje znaczenie liczb powyżej to ich warunki pracy. Przeważnie muszą pracować w małych, ciemnych pomieszczeniach siedząc na stołkach przy krośnie. Skutkiem tego są poważne problemy z plecami. Dochodzące do tego również wady wzroku i choroby dróg oddechowych. Znane są również przypadki niedożywienia dzieci, a także zaobserwowanej wielopoziomowo przemocy fizycznej.

Obciążenia dla środowiska i substancje szkodliwe.

Cała produkcja dywanów niesie za sobą bardzo poważne konsekwencje dla środowiska naturalnego. Do prania i farbowania dywanów używane są często substancje trujące, które mają tendencje do szybkiego przedostawania się do wód gruntowych. Ten rodzaj zanieczyszczenia jest najszybszy dla otoczenia.

Stosowane są również preparaty zawierające np. takie substancje jak: kleje, zmiękczacze, pestycydy, środki ognioodporne, czy dezynfekujące. Ich charakter szkodliwy przejawia się poprzez ulatnianie z dywanów, co z kolei może mieć zły wpływ już bezpośrednio na samego człowieka. Inną kwestią jest szybkość elektryzowania się sztucznych dywanów – zjawisko to mniej występuje w produktach ekologicznych.

Alternatywne rozwiązanie: Dywany ekologiczne.

Pisząc powyższy akapity chcemy wam przekazać ważny komunikat, który wiąże się z naszym zdrowiem i środowiskiem naturalnym – NATURALNE DYWANY TO NAJBEZPIECZNIEJSZY PRODUKT. Są one wykonywane bowiem z takich materiałów jak: bawełna, jut, len, kokos czy sizal. W żadnym z wymienionych nie występują substancje szkodliwe. Dzięki nim twoje pomieszczenie będzie tworzyć przytulną i ekologiczną atmosferę.

Bardzo ważną kwestią przy zakupie jest jednak świadomość i wiedza WAS – klientów, albowiem pewność co do naturalności pochodzenia materiałów możemy mieć tylko w tedy kiedy pochodzą one z kontrolowanych gospodarstw ekologicznych.
autor: Anna Fitał

Kontakt

Skontaktuj się z nami i ustal dogodne warunki i termin wykonania usługi

AF TEPPICH
MIROSŁAW FITAŁ

ul Kominiarska 4
51-180 Wrocław

tel. 501 148 510
tel. 71 325 89 61

[email protected]

DOJAZD
do klienta!
GRATIS

Punkt przyjęć:
pon-pt: 10.00-18.00
soboty: 10.00-14.00

Wysyłając wiadomość zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych w celu obsługi zapytania.