Z cyklu: „Porcja cennych porad – jaki wybrać dywan?”

Kolejny raz chcemy przekazać wam cenne wskazówki tyn razem skupimy się na rzeczach związanych z doborem odpowiedniego dywanu do pomieszczenia.

Jak przedstawialiśmy na poszczególnych przykładach w poprzednich cyklach historycznych dywany mogą być tkane ręcznie lub maszynowo. Wykonany z włókien naturalnych, sztucznych lub mieszanych dobrej jakości dywan musi cechować się gestością, miekkością, a przede wszystkim… łatwością usuwania zanieczyszczeń.

Bardzo ważne przy podejmowaniu decyzji odnośnie zakupu odpowiedniego dywanu jest wzięcie pod uwagę kolorystycznego aspektu. Powinien pasować do stylistyki mieszkania. Naszym zdaniem kluczowe jest zwrócenie uwagi na poszczególne barwy włókna względem innych domowych tkanin.

Co z wielkością danego pomieszczenia? Jeśli chcemy zagospodarować powierzchnię małego pokoju to powinniśmy unikać dywanów w ciemnej tonacji, a także o wyrazistych kolorach. W tym przypadku sugerujemy wykorzystanie stonowanych i jasnych barw. Analogicznie jeśli mamy większy pokój – możemy użyć mocnych akcentów – nie ograniczając się tym samym przy doborze dywanu. Ważne jednak jest by nie zapominać o harmonii związanej z współgrającym otoczeniem pokoju.

Jeśli mamy ładnie wykonaną podłogę np. obłożoną deskami, panelami lub płytkami ceramicznymi powinniśmy podkreślić jego atuty rozkładając dywan na obszarze nie wiekszym niż powierzchnia czynna. W praktyce jest to obszar po odliczeniu elementów (np. mebli) usytuowanych przy naszej ścianie. Znowuż analogicznie – jeśli mamy mniej estetyczną podłogę (obłożoną wykładziną PCV) sugerujemy całościowe zamaskowanie obszaru dywanem.

autor: Anna Fitał

Kontakt

Skontaktuj się z nami i ustal dogodne warunki i termin wykonania usługi

AF TEPPICH
MIROSŁAW FITAŁ

ul Kominiarska 4
51-180 Wrocław

tel. 501 148 510
tel. 71 325 89 61

[email protected]

DOJAZD
do klienta!
GRATIS

Punkt przyjęć:
pon-pt: 10.00-18.00
soboty: 10.00-14.00

Wysyłając wiadomość zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych w celu obsługi zapytania.