Teppichowa skrzynka mailowa – usuwanie plam z czekolady.

Dzisiaj wszem i wobec powracamy do naszej AF – TEPPICHOWEJ skrzynki. Tym razem odpowiadamy gorąco na następującego maila, którego autorką jest Kasia: 

„Zwracam się do was, gdyż bardzo często przeglądam waszego bloga poszukując ciekawych jak i potrzebnych informacji. Tym razem chciałam się was zapytać jak sprawa ma się jeśli chodzi o usunięcie czekoladowej plamy? Dodam, że najczęściej tego typu wypadki zdarzają mi się podczas weekendowych spotkań z przyjaciółmi – jako pasjonatka fondue i różnego typu czekoladowych doznań jest to u mnie nagminna patologia i powiem szczerze… jestem za stara na zmiane, a tym bardziej na zaprzestanie pasji.”

Czekolada na dywanie może sprawić sporo bałaganu. Jednak nie martw się, w ciągu zaledwie pięciu kroków dokonasz piorunującego efektu, który w mig wyczyszci Twój zbarudzony dywan. Musisz tylko:  
Ostrożnie zeskrobać nadmiar czekolady z łopatką.Wlać pół szklanki zimnej wody bezpośrednio na plamę mieszczącą się na poszyciu.Skorzystać z płyniu do mycia naczyń – delikatnie pocierać plamę ruchem okrężnym. Nie szorować. Następnie pozostawić na pięć minut.Zebrać za pomocą suchej szmatki.Spłukać powierzchnię roztworem zimnej wody i octu (10 mililitrów octu / 40 mililitrów wody) i wysuszyć czystym ręcznikiem.Czekoladowa plama powinna zniknąć. Jeśli nie, powtórz powyższe czynności raz jeszcze.
Jak zwykle czekamy na więcej! Nigdy nam dośc jeśli chodzi o udzielanie rad na temat czyszczenia dywanów i tapicerek. Także drodzy czytelnicy… do roboty!

Wszystkiego NAJCZYSTSZEGO życzy AF-TEPPICH!
autor: Anna Fitał

Kontakt

Skontaktuj się z nami i ustal dogodne warunki i termin wykonania usługi

AF TEPPICH
MIROSŁAW FITAŁ

ul Kominiarska 4
51-180 Wrocław

tel. 501 148 510
tel. 71 325 89 61

[email protected]

DOJAZD
do klienta!
GRATIS

Punkt przyjęć:
pon-pt: 10.00-18.00
soboty: 10.00-14.00

Wysyłając wiadomość zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych w celu obsługi zapytania.