Z cyklu: „Obalamy mity dywanowe – pranie/czyszczenie dywanów i tapicerek.”

W tym cyklu obalamy wszelakiej maści mity i opisujemy błędy na temat prania/czyszczenia dywanów i tapicerek, tym samym odpowiadamy Wam drodzy czytelnicy na szereg pytań słanych na nasz AF-Teppichowy mail.

Mit nr 1: Należy odczekać tak długo, jak to możliwe przed czyszczeniem dywanu.
Nie brud jest jak papier ścierny. Za każdym razem wchodzi w poszycie dywanu, szlifowuje włókna dywanowe. Skraca to żywotność dywanu, tak jak gdybyś użył/użyła noża.

Mit nr 2: Jedynym powodem do czyszczenia dywanów jest usunięcie brudu.
Nie. Jak zapewne wiecie, powietrze zewnętrzne zawiera pyłki, grzyby, bakterie i inne zanieczyszczenia powietrza jak dym papierosowy i spaliny samochodów oraz setki innych chemikaliów.Kiedy przyjeżdżamy do domu, nosimy te pyłki, bakterie, i chemikalia we włosach i na skórze, odzieży i obuwiu. Nic dziwnego, że te wszystkie substancje chemiczne i toksyny skończą w końcu na naszym dywanie.Jeśli masz alergie, astme, rozedme płuc lub inne problemy z oddychaniem, jednm z głównych źródeł problemu mogą być pyłki, grzyby i substancji chemicznych, które WŁAŚNIE zalegają na Twoim dywanie. PAMIĘTAJ: CZYŚĆ SWÓJ DYWAN LUB TAPICERKE SYSTEMATYCZNIE!

Błąd 3: Jeden sposób czyszczenia dywanów i tapicerek załatwi wszystkie problemy.
Zdecydowanie nie suche metody czyszczenia, które wykorzystują suchą pianę, suche chemikalia i suchy związek – nie płucze i nie może wypłukać dywanu w żaden skuteczny sposób.
Można powiedzieć, że robią czyszczenie powierzchni, które może być pożądane w sytuacjach, konserwacji, ale wszyscy eksperci zgadzają się, że najskuteczniejszą metodą czyszczenia jest ekstrakcja ciepłej wody.Wydobycie ciepłej wody oznacza, że ​​gorący roztwór do czyszczenia wody pod wysokim ciśnieniem, jest rozpylany na dywanie, a następnie wyciągany z powrotem na dywan. Procedura ta pozwala na usunięcie brudu, bakteriu i pyłków wraz z pianią. Shaw Industries, największy na świecie producent dywanów, jak również DuPont, producent Stainmaster®, poleca metodę wydobycia zanieczyszczeń Twojego dywanu z wykorzystaniem gorącej wody jako podstawowego sposobu czyszczenia dywanów.

Mit nr 4: Posiadanie odpowiedniego sprzętu to wyznacznik mojego wyboru firmy sprzątającej.
Nie prawda. Wiele firm ma własny sprzęt do czyszczenia, ale bardzo niewiele firm potrafi nauczyć swoich pracowników, jak korzystać z urządzenia prawidłowo. Dlatego ważne jest, aby wybrać firmę do czyszczenia dywanów ostrożnie. Na pewno taką firmą jest AF-Teppich we Wrocławiu, która posiada ogromne doświadczenie w czyszczeniu dywanów i tapicerek. Nasza firma z siedzibą na ul. Kominiarskiej 4 nie tylko posiada odpowiedni sprzęt, ale także odpowiednio przeszkolonych pracowników, którzy odpowiedzą na każdy Twoj problem – SKUTECZNIE, SZYBKO i TANIO!

autor: Anna Fitał

Kontakt

Skontaktuj się z nami i ustal dogodne warunki i termin wykonania usługi

AF TEPPICH
MIROSŁAW FITAŁ

ul Kominiarska 4
51-180 Wrocław

tel. 501 148 510
tel. 71 325 89 61

[email protected]

DOJAZD
do klienta!
GRATIS

Punkt przyjęć:
pon-pt: 10.00-18.00
soboty: 10.00-14.00

Wysyłając wiadomość zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych w celu obsługi zapytania.