Z cyklu: „Kulisy pracy AF Teppich – suszenie dywanów”

Zapewne wielu z was zastanawiało się nad tym w jakich warunkach nasza firma AF-Teppich we Wrocławiu przeprowadza metodę suszenia dywanów i wykładzin. Profesjonalne dokonanie czynności schnięcia dywanu jest obwarowane wieloma czynnikami, które chcemy wam przedstawić – uchylając tym samym rąbka tajemnicy na temat naszej pracy. Tym wpisem rozpoczynamy również kolejny cykl na łamach bloga AF-Teppich, który będzie aktualizowany raz na miesiąc. 


Na początek kilka kluczowych faktów dla zrozumienia problemu suszenia dywanów i wykładzin. Powierzchnia większości dywanów wskutek zetknięcia się z wodą i ingerencją fizyczną bądź mechaniczną jest narażona na deformację runa i prowadzi do wielu zabrudzeń. Podstawowa kwestią jest więc CAŁKOWITE przestrzeganie zasady, która brzmi: „Czyszczona powierzchnia, nie może być eksploatowana przed całkowitym wyschnięciem”. 


Kolejna kwestia to zadbanie o warunki dla samego dywanu. Otóż by dywan nie uległ odkształceniu się musimy go suszyć w pozycji leżącej w tempteraturze pokojowej. Ponadto w pomieszczenie, w którym dokonujemy czynności suszenia dywanu musi zachodzić cyrkulacja powietrza – zasada cyrkulacji pomieszczenia. Podsumowując musimy spełnić ogółem 4 warunki:

1. Dywan musi być w pozycji leżącej.

2. Pomieszczenie musi być w temperaturze pokojowej.

3. W pomieszczeniu musi zachodzić cyrkulacja powietrza.

4. Czyszczona powierzchnia nie może być eksploatowana przed całkowitym wyschnięciem. 

Dla skutecznego suszenia dywanów w trakcie samych prac bierzemy pod uwagę następujące czynniki:
a) rozmiar dywanu.

b) poziom zabrudzenia
c) rodzaj dywanu.

W przypadku dywanów syntetycznych podpunkt c) jest o tyle ważny, iż jeśli posiadają one plamy o mocnym zabrudzeniu to ostateczne suszenie ich będzie trwać od 5 do 10 godzin.

Kwestie związane z samą otoczką suszenia dywanów w naszej firmie mamy rozwiązaną… a co z metodą? Na rynku w Polsce istnieje wiele suszarek do dywanów. Jedne są czysto przemysłowe. Drugie, zaś mogą być używane przez mniejsze firmy. Jaką my stosujemy? Tego dowiecie się w kolejnym wpisie z cyklu: „Kulisy pracy AF Teppich”.

autor: Anna Fitał

Kontakt

Skontaktuj się z nami i ustal dogodne warunki i termin wykonania usługi

AF TEPPICH
MIROSŁAW FITAŁ

ul Kominiarska 4
51-180 Wrocław

tel. 501 148 510
tel. 71 325 89 61

[email protected]

DOJAZD
do klienta!
GRATIS

Punkt przyjęć:
pon-pt: 10.00-18.00
soboty: 10.00-14.00

Wysyłając wiadomość zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych w celu obsługi zapytania.