Czyszczenie dywanu typu shaggy.

ak pielęgnować dywany shaggy?
Przede wszystkim powinno się zwracać uwagę na higienę. Podstawową czynnością pielęgnacji dywanów jest odkurzanie. Jest ono niezbędne do tego, by utrzymać czystość naszego dywanu. Zwykły dywan odkurzamy przeciętnie co dwa, trzy dni. Dywany shaggy potrzebują większej uwagi, ponieważ ich włókna są długie, przez co brud szybciej wnika w stukturę dywanu. Nie możemy dopuścić do tego, żeby został on trwale wdeptany, przez co bardzo ciężko potem go wyczyścić. Dużo zależy od miejsca położenia dywanu. Może być on w ogóle nieużytkowany, ponieważ będzie stanowił jedynie część dekoracji – wtedy możemy go odkurzać co kilka dni, jedynie z kurzu. Rzadko kiedy zdarza się, że dywany kupujemy tylko i wyłącznie dla elementu dekoracyjnego, tylko dla naszego użytkowania. Mając małe dzieci czy zwierzęta powinniśmy odkurzać dywan shaggy nawet dwa razy dziennie. Ponieważ zabrudzenia bardzo szybko dostają się do dywanu. Sierść zwierząt szczególnie. Nie możemy zaniebdać tego jakze ważnego elementu.
W momencie odkurzania pamiętajmy, alby szczotka miałą schowane włoski, ponieważ dywan shaggy jest bardzo delikatny i powinniśmy unikać efektu szarpania włókien dywanu. Dywan należy dokładnie odkurzać z obydówch stron, najpierw góra z włoskami, następnie dół, do moemntu, aż z dywanu nie będą wylatywać okruchy, piasek, bądź inne zanieczyszczenia.
Istotnym elementem jest również czyszczenie dywanu shaggy na mokro. Jednak pamiętajmy, że te dywany wymagają szczególnej uwagi i nie powinniśmy prać je na właśną rękę, gdyż jest to zbyt ryzykowne. Nawet producenci dywanów nam tego odradzają, ponieważ nie dostosowując odpowiedni środek czyszczący możemy trwale zniszczyć ten piękny i delikatny dywan. Gdy chemy ryzykować, powinniśmy najpierw skonsultować się z profesjonalistą od czyszczenia dywanów, aby zaproponował i dostosował nam odpowiedni środek czyszczący do dywanów shaggy i dał nam wskazówki bezpiecznego czyszczenia. Czyszczenie dywanu jest pracochłonne. Nie tylko ważny jest sposób jego wyczyszczenia, ale również wysuszenia. Pamiętajmy, że dywan należy bardzo dokładnie wysuszyć w każdym miejscu, nie może on być wilgotny, ponieważ się niszczy jego struktura.

Wszystkiego NAJCZYSTSZEGO życzy AF-TEPPICH!
autor: Anna Fitał

Kontakt

Skontaktuj się z nami i ustal dogodne warunki i termin wykonania usługi

AF TEPPICH
MIROSŁAW FITAŁ

ul Kominiarska 4
51-180 Wrocław

tel. 501 148 510
tel. 71 325 89 61

[email protected]

DOJAZD
do klienta!
GRATIS

Punkt przyjęć:
pon-pt: 10.00-18.00
soboty: 10.00-14.00

Wysyłając wiadomość zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych w celu obsługi zapytania.