Domowe sposoby na czyszczenie dywanów.

Nie ma nic gorszego niż dywan, który nie pachnie świeżo, zwłaszcza gdy jest to dywan przytwierdzony od ściany do ściany. Zamiast inwestować w czyszczenia parą wodną, czy też w czyszczenie na sucho możesz odświeżyć i wyczyścić swój dywan w zupełnie odmienny – ekologiczny sposób. Wszystkie składniki, które będziesz potrzebował do wykonania wszelakiej maści mikstur i mieszanin znajdziesz… we własnej spiżarni! Dzięki temu są najbezpieczniejsze ze wszystkich dostępnych środków do czyszczenia dywanów i tapicerek dla Twoich najbliższych. Poniżej przedstawiamy instrukcję.

Co będzie potrzebne:
2 szklanki sody oczyszczonej1/2 szklanki mąki kukurydzianej1/2 szklanki mąki kukurydzianej4 liście laurowe1 łyżka Boraks (opcjonalnie)MikserSzmatka
Sposób użycia:
Zmieszać wszystkie składniki według powyższej kolejności. Boraks dodaje tej metodzie więcej oomph, jednakże musimy pamiętać, by dywan pozostawić do trwałego schnięcia. Soda pomaga odświeżyć i przełamać bariere brudu (szczególnie tego sklejonego w poszyciu dywanu). Liście laurowe i goździki pozostawiają zapach przy jednoczesnym antybakteryjnym zastosowaniu czyszczącym. Następnie odkurz dywan. Nałóż miksturę na szmatkę i delikatnie wyczyść zaplamione miejsce. Po wyschnięciu całego dywanu jeszcze raz odkurz dywan i ciesz się świeżością!
Chcesz spróbować inny środków i sposobów na wyczyszczenie swojego dywanu? Już niedługo kolejne wpisy na ten temat.

Wszystkiego NAJCZYSTSZEGO życzy AF-TEPPICH!
autor: Anna Fitał

Kontakt

Skontaktuj się z nami i ustal dogodne warunki i termin wykonania usługi

AF TEPPICH
MIROSŁAW FITAŁ

ul Kominiarska 4
51-180 Wrocław

tel. 501 148 510
tel. 71 325 89 61

[email protected]

DOJAZD
do klienta!
GRATIS

Punkt przyjęć:
pon-pt: 10.00-18.00
soboty: 10.00-14.00

Wysyłając wiadomość zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych w celu obsługi zapytania.