Z cyklu: „Metody czyszczenie dywanów i tapicerek – ciemne plamy

Czy kiedykolwiek siedziąc na kanapie lub na fotelu zauważyłeś dziwny i ciemny plaster na dywanie u znajomego lub o zgrozo u Ciebie? To tak, jakby specyficzny obszar dywanu, który jest ciemniejszy niż reszta, tworząc swego rodzaju paskudztwo w miejscu gdzie stopy normalnie powinny odpoczywać w nieskazitalnej czystości. O co chodzi? Co powoduje je powoduje? Jeśli chodzi o czyszczenie dywanów i kanap, te ciemne plamy są spowodowane przez kombinację tarcia i nagromadzeniem się brudu, który pozostawiony jest przez nasze buty. Częstym powodem są również kapcie i skarpetki – szczególnie te wyprodukowane z nienaturalnych barwiących środków.

Po prostu, gdy idziesz po dywanie lub siedzisz w tym samym obszarze, nogi ocierają się o włókna dywanowe. Jeśli masz na sobie buty, nastąpi przeniesienie brudu na dywan, nawet jeśli starannie wytarłeś nogi. Kawałki gruntu z naszych butów i innego obuwia przedostają się wgłąb dywanu. Tak, buty działają jak papier ścierny, cząstki brudu szlifują włókna dywanowe na powierzchni. Włókna poprzez nieustanne tarcie/ścieranie stają się ciemniejsze od brudu i działania siły kinetycznej na włókno. Stają się również mniej gładkie, odzwierciedlają mniej światła i sprawiają wrażenie, że nie wygląda tak ładnie jak reszta obszaru dywanu.

Jakie jest rozwiązanie?
Jest szansa, ciemne plamy na dywanie mogą być zniwelowane dzięki głębokiemu czyszczeniu, aby wyjąć cały brud i uzyskać ponownie zdrowe włókna. Wszystko to jednak zależy od wieku dywanu i skali uszkodzenia w czasie. Jeśli nie można tego zrobić, najlepszym rozwiązaniem będzie rozważyć zmianę dywanu lub naprawę części ciemniejszej. Pamiętaj nigdy nie zostawiaj i nie odkładaj na pozniej problemu związanego z występowaniem ciemniejszejszych plam. Postaw sobie za cel zwalczenia efektu ciemnych plam!

WSZYSTKIEGO NAJCZYSTSZEGO ŻYCZY AF-TEPPICH!
autor: Anna Fitał

Kontakt

Skontaktuj się z nami i ustal dogodne warunki i termin wykonania usługi

AF TEPPICH
MIROSŁAW FITAŁ

ul Kominiarska 4
51-180 Wrocław

tel. 501 148 510
tel. 71 325 89 61

[email protected]

DOJAZD
do klienta!
GRATIS

Punkt przyjęć:
pon-pt: 10.00-18.00
soboty: 10.00-14.00

Wysyłając wiadomość zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych w celu obsługi zapytania.