Z cyklu: „Czyszczenie tapicerki samochodowej – 5 wskazówek cz. 2”

Kontynuujemy kolejne wskazówki na temat prania i czyszczenia tapicerek samochodowych. Tym razem doradzimy wam m.in jak pozbyć się wycieków alkoholu, czy jak sprawić by wyblakłe poszycie tapicerki odżyło na nowo. Wszystkiego NAJCZYSTSZEGO życzy AF Teppich!

5 Wskazówek dotyczących czyszczenia dywanów i tapicerek w Twoim samochodzie!

1. Mimo, że nigdy nie powinno się pić jadąc – szczególnie kierowca, jeśli powstały nam wycieki alkoholu podczas drogi do domu ze sklepu spożywczego, musimy pamiętać, że piwo trzeba od razu przetrzeć zimną wodą, inaczej ma się sytuacja odnośnie wina, je trzeba wywabić najlepiej gorącą parą wodną.

2. Aby szybko oczyścić miejsca winylowe, przetrzyj je sodą wilgotną szmatką. Następnie przemyj detergentem do mycia naczyń z wodą. Soda oczyszczona daje łagodniejszy efekt na winylu gdy jest na bazie dodatku oleju do czyszczenia, które spowodują, że winyl się utwardzi.

3. Ogólne dywanowe lub tapicerskie plamy możemy usunąć,  biorąc litr ciepłej wody, obfitą ilość detergentu do naczyć i dodać do tego roztworu szklankę octu. Musismy następnie twardą szczotką utworzoną przez nas mieszaninę dokładnie wtrzeć do włókien dywanowych/tapicerkich. Odstaw na 30 minut. Następnie wytrzyj do sucha ręcznikami lub grubymi szmatkami chłonnymi.

4. Aby rozjaśnić blaknące poszycie dywanu lub tapicerki, najpierw ją odkurz, a następnie użyj gąbki do mopa lekko stosując mieszaninę: pół szklanki jasnego amoniaku do jednego litra wody. Przetestować tę mieszaninę na dyskretnej przestrzeni dywanu. Uwaga: Nie stosować amoniaku na wełniane dywany.

5. Jeśli wykładzina zaczyna nieprzyjemnie pachnieć, posypać na nią np. środka 20-Mule Team Boraks (hojnie!), a następnie pozostawić w spokoju na godzinę. Następnie odkurz całą powierzchnię – dzięki temu Twój dywan będzie pachnieć jak nowy!

Kontakt

Skontaktuj się z nami i ustal dogodne warunki i termin wykonania usługi

AF TEPPICH
MIROSŁAW FITAŁ

ul Kominiarska 4
51-180 Wrocław

tel. 501 148 510
tel. 71 325 89 61

[email protected]

DOJAZD
do klienta!
GRATIS

Punkt przyjęć:
pon-pt: 10.00-18.00
soboty: 10.00-14.00

Wysyłając wiadomość zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych w celu obsługi zapytania.