Z cyklu: „SZYBKIE RADY DLA OGŁADY – czyszczenie tapicerek – porcja wskazówek.”

Wycieki, plamy i ślady normalnego zużycia to najczęstsze problemy związane z późniejszym czyszczeniem mebli tapicerowanych. Czy należy do takiego typu zabrudzenia i niedogodności przywoływać od razu profesjonalną ekipę czyszczącą? To zależy.

Podczas gdy producenci często zalecają profesjonalnego czyszczenia, jest wiele miejsc na Twoim poszyciu, które mogą być leczone w domu, bez ryzyka dla mebli, czy samej tapicerki. Przed podjęciem decyzji należy wziąć pod uwagę trzy główne czynniki:

1.     Rodzaj tkaniny

2.     Wielkość  i rozmieszczenie plam

3.     Rodzaj plamy

AF TEPPICH radzi: wpierw spójrz na etykietę producenta w celu identyfikacji zawartości materiału. W razie potrzeby zwróć się do sprzedawcy lub skontaktuj się z producentem. Jeśli tkanina jest syntetyczna, zazwyczaj można bezpiecznie czyścić ją w domu, ponieważ charakteryzują się one łatwością w pielęgnacji. Inaczej sprawa wygląda jeśli mamy do czynienia z tkaniną typu mieszanka naturalnej z syntetyczną, wtedy należy zachować ostrożność i zaczerpnąć dodatkowych informacji.  Profesjonalnemu czyszczeniu tapicerek musi być objęta tapicerka, która w swojej strukturze posiada więcej niż 50% bawełny. Szczególnie jeśli plama jest bardzo duża, w bardzo widocznym obszarze.

Najłatwiejsze do czyszczenia tapicerki są te plamy, które są jeszcze świeże. Z kolei najtrudniejsze rodzaje zabrudzeń to smar i olej. Pamiętamy, iż każdą dużą plamę pozostawiamy specjalistom, natomiast jeśli przytrafiła nam się mniejsza staramy się ją usunąć dostosowując metodę do danego problemu. Oto kilka porad zwiększających skuteczność Twojego domowego czyszczenia:

a) Wilgoć nie jest twoim przyjacielem. Używaj jak najmniej wody do czyszczenia tapicerki jak to tylko możliwe. Spróbuj odplamiacza jako pierwszego, ale jeśli trzeba użyć środka na bazie wody, używaj go oszczędnie.
b) Aerozole tapicerskie są niedrogie i często dobrze niwelują plamy. Nie są jednak skuteczne w starciu z tłuszczami lub olejem.

c) Chusteczki nawilżające są zaskakująco skuteczne do czyszczenia tapicerki, ponieważ zapewniają one odpowiednią ilość wody i mydła, są bardzo delikatne i ulegają szybkiego wyparowaniu.

Wszystkiego NAJCZYSTSZEGO życzy AF-TEPPICH! 

Kontakt

Skontaktuj się z nami i ustal dogodne warunki i termin wykonania usługi

AF TEPPICH
MIROSŁAW FITAŁ

ul Kominiarska 4
51-180 Wrocław

tel. 501 148 510
tel. 71 325 89 61

[email protected]

DOJAZD
do klienta!
GRATIS

Punkt przyjęć:
pon-pt: 10.00-18.00
soboty: 10.00-14.00

Wysyłając wiadomość zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych w celu obsługi zapytania.