Z cyklu: „TEPPICHOWY RAPORT: nowe trendy 2015 roku na temat dywanów i tapicerek – wiosenne rewolucje – zadbaj o swoje wnętrze!”

Wpis ten jest kontynuacją TEPPICHOWEGO RAPORTU na temat trendów obecnie panujących na dywanowym rynku. 

Zapraszamy serdecznie do lektury nowości uzupełnionych poniższym zestawieniem.

Dywanowe Trendy na 2015 rok.
Wiosenne chwile to czas idealny do podjęcia kilku ważnych przedsięwzięć w Twoim domu. W perspektywie kilku marcowo-kwietniowych zawirowań pogody różnie to bywa z naszym samopoczuciem. Gdy już jednak jesteśmy w naszych ścianach warto zastanowić się nad zmianą naszego wnętrza. Zmiana nie musi być radykalna, czasem wystarczy delikatny lifting.
Jeśli szukasz, aby dodać ciepła i odrobinę stylu do swojego domu lub firmy, nie patrząc dalej na dywany bądz innego typu wykładziny warto poszukać w internecie przestarzałych jakby się mogło zdawać mebli i elementów „minionej epoki” (szczególnie lata 60 i 70 w wydaniu amerykańskim). Panuje obecnie wszechobecny powrót związany z klimatem tamtych lat. Trend ten kreaują szczególnie kraje skandynawskie.
W tym roku rynek związany z czyszczenieme dywanów jak i sami producenci osprzętu skupiają się ze szczególnym uwzględnieniem takich czynników jak: materiał, wykorzystanie barw w samym projekcie, jak i jego oryginalność (design). Ten ostatni element właściwie możemy zauważyć wszędzie, gdyż nowe przedsięwzięcia producentów zmuszają nie jako w raz z rozrostem rynku dywanowego do unikalnych rozwiązań już na samym wstępie. Ma to związek nie tylko z próbą szybszego przyciągnięcia klientów, ale także z tym, iż częstym ich odbiorcą są duże korporacje, które wymusiły niejako taki model po przez swoją politykę.
Materiałowe Trendy.
Dawne czasy odznaczały się ubogą gamą dostępności materiału. Często liczył się czysty pragmatyzm i zysk. Mniejsi producenci, by przyciągnąć i „wykształcić” swoich klientów zaczęli eksperymentować. Trend ten właściwie ugruntował się w każdej dziedzienie – stąd rośnie ilość nie tylko nowego zastosowania jak i unikalnych projektów, którym podczas produkcji pomaga technologia już właściwie nie samemu procesowi wytwarzania, a zródłu tworzenia. Producenci mebli tapicerowanych uzyskali szeroką gamę materiałów pochodzenia naturalnego. Zindywidualizowany wgląd jaki obecnie ma klient do różnego typu prezentacji produktów w internecie (reklama, strony, sklepy, media społecznościowe) spopularyzował trzy nowe elementy z tej dziedziny:

Cut-and-Loop Carpet (dywan): Jeśli jesteś zmęczony jednym tonem dywanu, cut-and-loop’owy dywan jest idealny dla Ciebie. Producenci używają techniki tkania, która łączy w pętli wzorzyste dywany i dywaniki. Technika ta tworzy geometryczne i abstrakcyjne wzory. Cut-a-loop dywan zapewnia podobną strukturę do innych dywanów, ale oferuje nieograniczone możliwości projektowe.

Naturalna wełna: „Go green”, czyli ruch ekologiczny silniejszy niż kiedykolwiek. Jeśli chcesz wpuścić produkt sygnowany przez „zielonych” wybierz naturalne wełniane dywany lub chodniki. Nie tylko jest to naturalna wełna przyjazna środowisku, ale także każdemu, kto cierpi na alergie związane z pyłkami.

Nylonowa Przędza: Włókna nylonowe pozostają najpopularniejszym wyborem dywanów od dziesiątleci. Nie tylko są one trwałe i łatwe do czyszczenia, ale także przyjazne dla środowiska. Ponadto w branży nylonowej obecnie działają najlepsi projektanci, gdyż czerpią największe zyski. Naturalny wygląd włókna przemawia za nylonowymi dywanami czy chodnikami.

Trendy konstrukcyjne.
W wielu domach, a szczególnie korporacyjnych wnętrzach używa się obecnie dywanów jako punkt centralny danego pomieszczenia. Zestawione poniżej nowości uwzględniają właśnie ten sposób podejścia również od strony ich czyszczenia i pielęgnacji:

Modernizm organiczny: Konstrukcja ta ma tendencje podkreślającą kształty organiczne, minimalizm i nieprawidłowości. Jeśli jesteś zainteresowany tym sposobem podejścia do tematu dywanów, poszukaj ich! Wykonane są zawsze z naturalnych tkanin. Swe ujście w tym stylu znajdą „poszukiwacze” wzorów, które dają zielone światło naturze z płynnymi liniami i kształtami.

Dwukolorowe wzory: Dni wykorzystywania jednego tonu koloru odeszły od lamusa. Mix kolorów i odcieni dodaje wizualności i estetycznie dopełnia Twoje wnętrze. Z kolei, większe zastosowanie barw ma na celu uzyskanie wszechstronności pokoju, którego kolory zawierają sie w samym dywanie. Wybierz dywany dwukolorowe w wielowymiarowym lub uniwersalnym stylu.
Kształty liniowe.
Wzory Chevron i inne jak np. Stark (kąty) cechowały rok 2014. W tym roku, szukaj wzorów bardziej płynnych. Oto kilka liniowych wzorów, których warto poszukiwać:
Dywaniki z ukośnymi liniami dodają ruchu (dynamiki) i budzą zainteresowanie wizualne. Ponieważ linie nie są idealnie pionowe lub poziome, wzór ten daje niepowtarzalne wrażenie do każdego pomieszczenia.

Dywany z wzorami diamentów są eklektyczne, ale można ich używać w prawie każdym systemie projektowania. Ich proste linie zapewniają jednolitą strukturę, a ich kształt nadaje atmosferę kreatywnie wykorzystanej przestrzenii.
„Kolorowe” Trendy.
Prawdopodobnie najtrudniejszym krokiem w każdym procesie projektowania jest ustalenie palety kolorów. Kolor oddaje uczucia i znaczenie w przeciwieństwie do każdego innego elementu projektu. Użyj następujących trendów kolorystycznych, aby przywrócić wnętrze do życia w tym roku.
Blues i teals: Dywany i wykładziny w niebieskim kolorze dają wydzwięk zarówno odważny jak i wyrafinowany. Nadają się również jako „naturalne powietrze” do każdego pomieszczenia. Wybieraj calypso niebieski lub lekki teal. Nie myl ich nigdy z jasnym niebieskim!
Pomarańczowy, koralowy i różowe tonacje: Jeśli chcesz dodać optymistyczny lub egzotyczny wymiar do projektowanego wnętrza, wybierz pomarańczowy lub różowy. Kolory te pasują do każdego stylu projektowania, a także pozwalają zrównoważyć neutralny odcień.
Zielone odcienie: Świeże zieloneodcienie jak szmaragd i mech na pewno będą popularnymi w 2015 roku odcieniami zieleni – nawiązując do natury zapewniają uczucie relaksu w aranżacji wnętrz. Jest on również cały czas popularny jako kolor synonimu walki „zielonych”.
Szary i ciemnoszary: To prawie niemożliwe, aby się mogło udać, gdy chcemy zawrzeć neutralne kolory. Jednak gdy już to masz zrobić zrób to według nowych standardów! Przechodząc z odcieni kremu i bieli, które panowały w 2014 roku zastosuj szary i ciemnoszary jako opokę neutralności – uniwersalną w swej prostocie i opanowującą spokojem każde kolorowe elementy Twojego wnętrza.
Konserwacyjne Trendy.

Podczas projektowania cały czas zmienne „kolorowe” trendy potrzebują należytej opieki w postaci konserwacji dywanów, tapicerek i innych wykładzin. Pozwala to skutecznie wykonywać codzienne czynności czyszczenia. Niezależnie od preferencji projektowania, upewnij się podejmując odpowiednie kroki. Skontaktuj się z profesjonalną ekipą sprzątającą od AF-Teppich, która na czyszczeniu dywanów i tapicerek zna się jak nikt inny we Wrocławiu!

Wszystkiego NAJCZYSTSZEGO życzy AF-TEPPICH! 

Kontakt

Skontaktuj się z nami i ustal dogodne warunki i termin wykonania usługi

AF TEPPICH
MIROSŁAW FITAŁ

ul Kominiarska 4
51-180 Wrocław

tel. 501 148 510
tel. 71 325 89 61

[email protected]

DOJAZD
do klienta!
GRATIS

Punkt przyjęć:
pon-pt: 10.00-18.00
soboty: 10.00-14.00

Wysyłając wiadomość zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych w celu obsługi zapytania.