Z cyklu: „Porady na temat czyszczenia dywanów i tapicerek – Rozwiązanie problemu dywanowych wgnieceń i zaciągnięć”

Rozwiązanie problemu dywanowych wgnieceń, marszczenia się i zaciągnięć.Właściciele domów często doświadczają różnorodnych problemów związanych z codziennym użytkowaniem dywanów bądz tapicerek, które względnie mogą być łatwo naprawione w ciągu kilku prostych porad i wskazówek. Przykładem są chociażby wsady dywanowe (zmiany wysokości poszycia), lub jak kto woli wgniecenia, które są wbrew pozorom proste do usunięcia.
Dywan marszczy się z jednej krawędzi do drugiej często spowodu zbyt dużej wilgotności w pomieszczeniach. Dobrą wiadomością dla właścicieli domów, dywanów jak i tapicerek, jest to iż jeżeli podczas normalnych czynności czyszczących zwrócimy uwagę na często wyczuwalną naszymi zmysłami wilgotność i odpowiednio ją zmniejszymy to możemy skutecznie uzdrowić nasze dywany.


Proces zapobieganie uszkodzeniom spowodowanym przez przedmioty.

Wykładzina w stanie wgniecień rozmaitych kształtów jest częstym problemem zgłaszanym przez właścicieli domów przy naszej AF-Teppich’owej działalności. Spowodowane jest to najczęściej przez ciężkie meble, które zazwyczaj pozostawiają najgorsze wgniecenia w różnych rozmiarach i kształtach odplastyczniając tym samym poszycie dywanu. AF-Teppich ma na to prostą radę! Aby zapobiec tego typu uszkodzeniom wykładziny np. możemy użyć różnegorodzaju podkładek do mebli lub tzw. kubki umieszczone pod nogami mebli, które mogą znacznie zmniejszyć szanse pojawianie się wgnieceń. Inną strategią jest po prostu przesuwać meble co jakiś czas np. co tydzień dwa. Nawet ruch nogi mebli lub samego przedmiotu o kilka centymetrów może przynieść ulgę Twojemu dywanowi lub tapicerce!

Inną metodą usunięcia wgniecenia jest zastosowanie lodu po przez pozostawienie go w obszarze wgniecenia, a następnie po jego rozstopieniu wykorzystanie szczotki celem podniesienia poszycia ku górze.


Pamiętaj delikatność to podstawa.

Jednym z rezultatów, które opisujemy powyżej jest również sytuacja, w której kępka poszycia dywanu wzrasta powyżej normalnego poziomu z racji codziennego użytkowania dywanu. Ważne jest, by jej nie wyciągać, bądz szarpać. Należy w takiej sytuacji wziąść nożyczki i delikatnie „wyciachać” równo z poziomem optymalnego poszycia dywanu. Ciągnięcie za końcówki poszycia, często powoduje rozluznienie się większej części wykładziny, co wyrządzi naszemu dywanowi lub tapicerce duże szkody. Utrzymanie wykładziny w doskonałym stanie przez długi okres czasu może ostatecznie zaoszczędzić właścicielom pieniędzy, czasu i kłopotów. 

Zadzwoń do nas już teraz – posiadamy ponad 20 lat doświadczenia!

(71) 325 89 61, 501 148 510

Wszystkiego NAJCZYSTSZEGO życzy AF-TEPPICH! 

Kontakt

Skontaktuj się z nami i ustal dogodne warunki i termin wykonania usługi

AF TEPPICH
MIROSŁAW FITAŁ

ul Kominiarska 4
51-180 Wrocław

tel. 501 148 510
tel. 71 325 89 61

[email protected]

DOJAZD
do klienta!
GRATIS

Punkt przyjęć:
pon-pt: 10.00-18.00
soboty: 10.00-14.00

Wysyłając wiadomość zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych w celu obsługi zapytania.