Z cyklu: „SZYBKIE RADY DLA OGŁADY – pupile w domu, a czyszczenie dywanów – kolejne rady – usuwanie sierści z mebli.”

Pupile w domu, a czyszczenie dywanów – skuteczne rady na temat usuwania sierści z mebli.

Mamy zaszczyt kontynuować wpis traktujący o usuwaniu sierści z dywanów i mebli dzięki przyjemności naszej czytelniczki Ewy ([email protected]), która poprosiła o dodatkowe informacje. Jako, iż dzielnie wczytujemy się we wszystkie maile, które do nas ślecie chcemy was uraczyć kolejną porcją wiedzy – z pogranicza prania dywanów, a czyszczenia wnętrza, kończąc na czysto domowych i praktycznych wskazówkach dla waszych czworonogów.
Do usuwania sierści z drewnianych sprzętów między innymi mebli można wykorzystać bawełnianą ściereczkę, do której doskonale przyczepia się każdy bród, a nawet sierść pupili. Bawełnianą ścierkę moczymy w płynie antystatycznym, po czym dokładnie ją wykręcamy żeby na drewnianych powierzchniach nie pozostawić żadnych smóg. Płyn ten sprawi, że usunie on ładunki elektryczne, dzięki czemu, w przyszłości sierść będzie się mniej przyczepiać do przedmiotów. Do czyszczenia sierści pupili z mebli czy dywanów możemy również użyć gumowej ściągaczki do mycia szyb. Również znamy zabawną, ale również skuteczną metodę na pozbycie się włosów kota czy psa. Pewnie każdy z nas zna lub słyszał o sztuczce, która polega na pocieraniu balonu o włosy i przyczepianiu go do ściany. Tą metodę możemy również wykorzystać do sprzątania powierzchni w naszym mieszkaniu. Naelektryzowana poprzez wcześniejsze pocieranie gumowa kula przeprowadzona po dywanie czy innej powierzczni, pełni funkcję magnesu, który będzie przyciągał sierść. 
Jeśli chodzi o dostępne odkurzacze, to obecnie nowoczesne modele są wyposażone w specjalne filtry. Jednym z nich jest HEPA – idealny szczególnie dla alergików. Pozwala zatrzymać proces rozprzestrzeniania się pyłków, grzybów i innych alergenów. Skutecznie wchłaniają wszystkie skutki nieżyta nosa u Twoich domowników, nie pozwalając na cyrkulację w powietrzu, a także na osiadanie się na meblach przykrych zaczynów kichania, czy swędzenia. Chcesz poszerzyć swoją rodzinę o psa, czy kota? Zadbaj inwestując w zdrowie, wygodę i szybkość czyszczenia dywanów i wnętrza Twojego domu. Pytaj się zarówno o odkurzacze jak i filtry w specjalistycznych sklepach AGD.
Jakie rady skuteczne w swym zastosowaniu mamy zatem dla pupilów? Bardzo prostą, podstawową i kluczową – strzeż swojego zwierzaka od najdmiernej ekspansji w domu. Jest to nie tylko dobry trening wychowawczy, ale i gwarancja zdrowia domowników chorujących na alergie. Wyznacz określone miejsca w domu, po których może przemieszczać się Twój czworonóg. Przy określeniu sfery unikaj kontaktu z alergikiem. Znany archetyp dzielenia sypialni ze zwierzakiem musisz odstawić na bok.

Wszystkiego NAJCZYSTSZEGO życzy AF-TEPPICH! 

Kontakt

Skontaktuj się z nami i ustal dogodne warunki i termin wykonania usługi

AF TEPPICH
MIROSŁAW FITAŁ

ul Kominiarska 4
51-180 Wrocław

tel. 501 148 510
tel. 71 325 89 61

[email protected]

DOJAZD
do klienta!
GRATIS

Punkt przyjęć:
pon-pt: 10.00-18.00
soboty: 10.00-14.00

Wysyłając wiadomość zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych w celu obsługi zapytania.