Z cyklu: „SZYBKIE RADY DLA OGŁADY – spontaniczne spotkania – przygotuj swój dom.”

Lato to czas często spontanicznych spotkań, czy to w rodzinnym gronie podczas grillowania, czy ze znajomymi chcącymi odreagować od codziennej pracy. Musisz szybko ugotować jedzenie, wybrać strój i co najważniejsze… zadbać o oczyszczenie wnętrza DOMU! Nie przypadkowo czytasz również ten wpis, gdyż chcemy Ci pomóc – przygotować na ewentualne przyjęcia dużej ilości osób w Twoim domowym zaciszu. 
Co musisz zrobić? Na co zwrócić uwagę, jak praktycznie, szybko i niekoniecznie dbając o każdy zakamarek pozbyć się nadmiaru kurzu? Na te jak i jeszcze więcej pytań znajdziesz odpowiedź w naszym AF-Teppichowym wpisie rozpoczynającym cykl: „Szybkie rady dla ogłady”.
1) Umyj oknaTo może być trudne do uniknięcia w słonecznym sezonie, ale staramy się nie czyścić okien podczas ciepłych dni, ponieważ będą one zbyt szybko schnąc tworząc tym samym smugi. AF TEPPICH PRZYPOMINA: podczas letnich popołudni wszystkie plamy i znaki na oknach są jeszcze bardziej widoczne!
2) Czyszczenie na zewnątrzJeśli jest ładna pogoda, warto byłoby zaprosić gości na zewnątrz, by mogli rozkoszować się ciepłym wieczornym wiatrem. Nikt chyba jednak nie chciałby przechadzać się przy brudnych zakamarkach. Do wyczyszczenia podwórza z mchu, brudu i pozostałości w różnych miejscach wykorzystaj myjkę ciśnieniową – są małe, ale wyposażone w poteżną moc, która zmiata (dosłownie!) wszelkie przeszkody z naszego, tarasu, ścieżki, czy płotu. 
3) Usuń kurzWydaje się to oczywiste, ale odkryliśmy rozwiązanie na „chwilę”, zrzuć kurz zalegający w najbardziej widocznych miejscach na dywan, a następnie go odkurz – RAZ DWA!
4) Kosz na śmieciKuchnia to częśc Twojego domu, do którego zechcesz również zaprosić gości, szczególnie jeśli pałasz się tworzeniem wykwitnych dań dbając o aspekt ‚cieszenia oka”. Często zdarzyły Ci się również niezapowiedziane wizyty rodziny na przysłowiową „kawkę”. W takim wypadku AF TEPPCIH radzi: zwróc uwagę na to, czy Twoj kosz na śmieci jest opróżniony, gdyż z racji jego centralnego położenia zwyczajnie jest najczęstszym źródłem przykrych zapachów. W drugiej kolejności wyczyść blaty z nagromadzonych okruchów i plam.
5) Twój dom musi ładnie pachniećJeśli już masz zamiar włożyć wysiłek w dogłębniejsze czyszczenie, pamiętaj o końcowym efekcie związanych z dodaniem nutki świeżości w postaci zapachu/aromatu. Odradzamy świece zapachowe, gdyż nie są najbezpieczniejsze i tworzą często zbyt mdły zapach. Spróbuj rozpylanych perfum domowego użytku, które możesz znaleźć w takich sklepach jak HOME AND YOU, czy specjalnych olejków na chłodne żarówki. Te ostatnie rozprowadzają się wraz z emitowanym ciepłym światłem w całym domu – zapytaj o nie!
6) Czysta toaleta, to komfort dla Twoich gościToaleta to największe siedlisko bakterii, które rozprowadzamy często nieświadomie po całym domu. Zadbaj nie tylko o wygląd swojej umywalki, ale dokładnie sprawdź wszelkie zakamarki kryjące zarazki wokół muszli klozetowej. W tym przypadku stroń od zapachów. Wyczyść całą toaletę wybielającym środkiem do czyszczenia, która poradzi sobie z zarazki w kilka minut. Dzięki temu zadbasz o komfort swoich gości.
7) Czystę gąbki i ścierkiJeśli przypadkowo wylejesz kieliszek wina na podłogę to nigdy ale to przenigdy nie próbuj jej wywabiać starą gąbką czy ścierką. Takie rozwiązanie spowoduje, że zamiast wyczyścić/uprać swój dywan jeszcze bardziej ubrudzisz go wcierając starsze zabrudzenia z gąbki (często tłuszcze). Stąd zadbaj o ich świeżość, a najlepiej wymienić przed imprezą na nowe. AF TEPPICH radzi: staraj się mieć w zapasie zarówno gąbki, ścierki jak i tzw. „druciaki” – POMOGĄ CI w wielu sytuacjach!
8) Nie zapomnij o przedpokojuTo wręcz kluczowej, aby stworzyć dobre pierwsze wrażenie na gościach już w przedpokoju. Stąd upewnij się, że masz czyste wycieraczki, a drzwi na szybko umyj ciepłą wodą z mydłem. Jeśli masz więcej czasu odkurz stosownie całe pomieszczenie wraz ze znajdującym się tam przedpokojowym dywanem.
Teraz nadszedł czas, aby usiąść, odpocząć i cieszyć się imprezą! Nie zapomnij jednak, aby zachować systematyczność i wyczyścić wszystkie pomieszczenia wraz z dywanami już dogłębnie i kompletnie na drugi dzień!

Wszystkiego NAJCZYSTSZEGO życzy AF-TEPPICH! 

Kontakt

Skontaktuj się z nami i ustal dogodne warunki i termin wykonania usługi

AF TEPPICH
MIROSŁAW FITAŁ

ul Kominiarska 4
51-180 Wrocław

tel. 501 148 510
tel. 71 325 89 61

[email protected]

DOJAZD
do klienta!
GRATIS

Punkt przyjęć:
pon-pt: 10.00-18.00
soboty: 10.00-14.00

Wysyłając wiadomość zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych w celu obsługi zapytania.