Z cyklu: „SZYBKIE RADY DLA OGŁADY – kolorystyczny poker – dobór koloru dywanu

Kontynuujemy cykl „Szybkie rady dla ogłady” tym razem wpis nie będzie dotyczył prania dywanów, czy tapicerek. Nie opiszemy wam szeregu możliwych metod czyszczenia dywanu. Dowiecie się natomiast jak umiejętnie bawić się kolorami w konstruowaniu dywanowych kompozycji!

Zmieniając swoje miejsce zamieszkania lub odswieżając wnętrza pokoi zapominamy o paru elementach ustroju. Sama zmiana koloru na ścianach, dostosowanie do obecnych trendów kolorystycznych niesie ze sobą zmiany w umeblowaniu… nie powinniśmy jednak przejść obojętnie wobec najnowszych dywanowych szyków mody!
Dopasowanie koloru dywanu względem ścian i umeblowania pozwala nam ożywić i rozjaśnić salon np. jeśli posiadamy ciemne meble. W przypadku małego pokoju dywan jasnego koloru powiększy optycznie nasz kąt. Jeśli jednak lubujesz się w efektownych rozwiązaniach meblowych potraktuj swój nowy dywan jako element tła – niechaj się wtopi niczym kameleon. AF TEPPICH RADZI: gdy wprowadzamy modne kolory zachowujmy kontrast!
Kolorystyczny pokerWybierając odpowiedni kolor dywanu bierzemy pod uwagę zarówno: wielkość pokoju, kolor ścian i podłóg, jak i mebli wraz z wyposażeniem. Obecne trendy wskazują, by nie mieszać zbyt dużej ilości kolorów w jednej palecie składającej w całość nasze wnętrze. AF TEPPICH RADZI: jeśli w Twoim pokoju panują więcej niż dwa kolory, dostosuj kolor dywanu do jednego z nich! Często spotykanym rozwiązaniem jest również wypełnienie pomieszczenia tonacją ciemniejszą lub jaśniejszą jednego koloru wybranego z reszty. Inny styl wspomina o dopełnieniu, czyli wybraniu koloru leżącego po przeciwnej stronie w kole barw (np. fioletowy-żółty). Jednak ta metoda sprawdza się jeśli posiadamy maksymalnie 2-3 kolory.  Optyka w oczach nie w nosie!Manipulacje optyczne z wykorzystaniem koloru to najprostszy sposób na upiększenie Twojego mieszkania. Często się zastanawiasz – znajomy przeprowadził się do w małego mieszkania o „gołych” ścianach, a mimo to wydaje się większy od reszty, którzy wydali sporo pieniędzy na umeblowanie i dodatki. Tego typu sytuacja to prosty przykład potwierdzający, że zbyt duża ilość przedmiotów przytłacza mieszkanie tak samo jak zły wybór koloru dywanu czy ścian. AF TEPPICH PRZYPOMINA: Model dywanu o ciemnych barwach doda przytulności wnętrzu o dużo większej powierzchni, analogicznie jasny dywan przy zachowaniu kontrastu względem reszty elementów składowych powiekszy optycznie nasz pokój!

Wszystkiego NAJCZYSTSZEGO życzy AF-TEPPICH! 

Kontakt

Skontaktuj się z nami i ustal dogodne warunki i termin wykonania usługi

AF TEPPICH
MIROSŁAW FITAŁ

ul Kominiarska 4
51-180 Wrocław

tel. 501 148 510
tel. 71 325 89 61

[email protected]

DOJAZD
do klienta!
GRATIS

Punkt przyjęć:
pon-pt: 10.00-18.00
soboty: 10.00-14.00

Wysyłając wiadomość zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych w celu obsługi zapytania.