Z cyklu: „STUDENCKIE PORADY – jak sprawnie oczyścić swój pokój w akademiku?”

ak sprawnie oczyścić swój pokój w akademiku?
Ten cykl kierujemy do studentów, którzy posiadają jeszcze złe przyzwyczajenia – często rozwiązując sytuacje niepotrzebnie pod górkę lub po łebkach. Zakończenie wszystkich kolokwium i egzaminów, to idealny czas, aby przenieść się z wynajmowanego pokoju w akademiku lub u wynajmującego do ukochanych rodzinnych stron. Mimo, iż zazwyczaj jest się w tym czasie bardzo rad z powodu udanego semestru lub całego roku to ciąży na barkach jeszcze wiele rzeczy do zrobienia w związku z wyprowadzką. Jedną z tych czynności jest wyczyszczenie pokoju i zebranie całego depozytu mieszkalnego.
Przed przystąpieniem do czyszczenia pokoju, spakuj swoje rzeczy tak, aby ułatwić poruszanie się po całej powierzchni. Polecamy zebrać wpierw wszystkie ciuchy w duże worki od śmieci jednocześnie je układając. Warto również posegregować je na konkretne pory roku. Następnie odkurz wszystkie zakamarki dużą szczotką, upewniając się, aby nie przegapić miejsc obok kredensu lub szafki. Kolejnym etapem będzie przetarcie wszystki półek i mebli z zewnętrznej części – zaczynając od najwyżej zlokalizowanych. Użyj środka czyszczącego do ogólnego przeznaczenia używając ścierki lub szmatki. Po całej czynności przetrzyj suchą ścierką i upewnij się, że wszystkie miejsca są suche.
Dotarliśmy do momentu, który bardzo często jest omijany lub wykonywany nie precyzyjnie. Mowa oczywiście o odkurzaniu/czyszczeniu dywanu. Jeśli jakimś zrządzeniem losu posiadasz drogi studencie dywan i aktualnie czytasz nasz wpis pamiętaj: „Nigdy nie przesuwaj dywanu!”. Wpierw postaraj się wyczyścić wierzchnią część poszycia dywanu, a następnie zorientuj się, czy nie ma gdzieś plam po przebytych imprezach. Jeśli tak użyj odpowiedniego detergentu – nigdy pochopnie wody! Dopiero wtedy możesz przesunąć dywan i skutecznie wyczyścić jego spód wraz z powierzchnią, na której ów dywan się znajdował. Ta zasada jest o tyle ważna, iż jeśli będziesz jej przestrzegał już w tym wieku to i w przyszłości Twoje mieszkanie czy dom będzie czystszy od znajomych, a ty bardziej wypoczęty – dzięki mniejszej ilości wykonywanych czynności.
Jeśli będziesz uważny i zastosujesz się do tych konkretnych wskazówek, gdy już wrócisz do nauki będziesz mógł cieszyć się ładem i porządkiem, na który ciężko zapracowałeś. Możesz być również pewien, iż usunie to ew. dodatkowe opłaty.

Wszystkiego NAJCZYSTSZEGO życzy AF-TEPPICH! 

Kontakt

Skontaktuj się z nami i ustal dogodne warunki i termin wykonania usługi

AF TEPPICH
MIROSŁAW FITAŁ

ul Kominiarska 4
51-180 Wrocław

tel. 501 148 510
tel. 71 325 89 61

[email protected]

DOJAZD
do klienta!
GRATIS

Punkt przyjęć:
pon-pt: 10.00-18.00
soboty: 10.00-14.00

Wysyłając wiadomość zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych w celu obsługi zapytania.