Z cyklu: „Metody produkcji dywanów – ekologiczne dywany – jak zakupić?”

Gdzie zakupię dywan wyk. metodą ekologiczną?

Klienci, którzy myślą o nabyciu ekologicznego dywanu muszą zwracać uwagę przede wszystkim na różne certyfikaty i znaki ekologiczne. Kwestia sporna, to istnienie równorzędnych znaków i certyfikatów. Stanowią one ocenę różnych aspektów branych pod uwagę przy produkcji dywanów.

Znaki informujące o braku udziału dzieci przy produkcji.

RugMark International to znak, który początek swojego istnienia datuje na 1995 rok. Informuje nas o braku udziału przy produkcji danego produktu dzieci poniżej 14 roku życia. Jakiś czas temu znak ten został zastąpiony nowym – GoodWeave. Jest on związany z surowszymi zasadami ekologicznymi i socjalnymi. Inny przykład znaku ekologicznego to Fair Trade Carpet. Wydawany przez organizację Step jest synonimem europejskiego handlu dywanami, jednak nie daje całkowitej gwarancji.


Dywany ekologiczne – typologia znaków i certyfikatów.

Natureplus to najlepsze źródło informacji  o materiale wyk. do produkcji dywanów. Mówi on nam przede wszystkim o 95 procentowym udziale surowców odnawialnych. Również odnosi się do szczegółowych metod z użyciem ekologicznych subs. jak: klejenie za pomocą naturalnego lateksu, czy braku syntetycznych środków chroniących przed molami i ogniem.

Kolejnym znakiem jest GuT. Jest on przyznawany dywanom wyprodukowanym w warunkach przyjaznych dla środowiska i sprawdzonym pod kątem substancji szkodliwych. Jednakże aby uzyskać ten certyfikat, można stosować niekoniecznie bezpieczne środki chroniące przed molami. Do produkcji dywanów posiadających ten znak dopuszcza się stosowanie niektórych tworzyw sztucznych, które są szkodliwe dla środowiska.
autor: Anna Fitał

Kontakt

Skontaktuj się z nami i ustal dogodne warunki i termin wykonania usługi

AF TEPPICH
MIROSŁAW FITAŁ

ul Kominiarska 4
51-180 Wrocław

tel. 501 148 510
tel. 71 325 89 61

[email protected]

DOJAZD
do klienta!
GRATIS

Punkt przyjęć:
pon-pt: 10.00-18.00
soboty: 10.00-14.00

Wysyłając wiadomość zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych w celu obsługi zapytania.