Z cyklu: „Jak czyścić nowy dywan? – 3 podstawowe kroki”

Jak czyścić nowy dywan? 

Nowy dywan jak i tapicerka zasługują na szczególną uwagę, aby pomóc zachować im blask i piękno na długie lata. W celu utrzymania tej samej urody co dzień, istnieją szczególne warunki, które muszą być spełnione. W tym wpisie zajmiemy się 3 podstawowymi krokami dla czyszczenia nowego dywanu. Gwarantujemy, iż czułość Twoich opuszków palców u nóg w zetknięciu z powierzchnią dywanu będzie taka sama jak na początku użytkowania. Jak często należy odkurzać nowy dywan? To pytanie chyba najczęściej zadawane kryje za sobą wiele odpowiedzi. Wszystko zależy od obszaru użytkowego, w którym dany dywan jest umieszczony. Zaleca się średnio pięlęgnację różnorakimi sposobami raz na 2 tygodnie, natomiast samo odkurzanie raz na tydzień powinno wystarczyć.
T

o, czego potrzebujesz do czyszczenia nowego dywanu:
Detergenty – używaj ich, lecz nie rób nic bez konsultacjiSzczotki – używaj ją do peelingu poszycia dywanuOdkurzacz – czyść równomiernie swój dywan, tak by nie zanieczyszczenia i kurz się nie nawarstwiały.

Instrukcje odnośnie czyszczenia nowego dywanu:

1.Wyczyść cały dywan w pierwszy dzień gdy zostanie już położony, a następnie codziennie co drugi dzień od poprzedniej czynności powtarzaj. Częstość czyszczenia jest określona przez codzienny ruch na powierzchni dywanu i ilości żródeł zanieczyszczeń składowanych codziennie. Upewnij się, aby odkurzyć wszystkie obszary, w tym rogi i wzdłuż ścian swojego domu, aby wyczyścić swój dywan równomiernie. Pamiętać również tzeba o wszelkich zanieczyszczeniach, które mieszczą się pod dywanem musimy je wyciągać i eliminować, tak by w przyszłości nie zniszczyły nam dywanu od dołu.

2.Dodawaj gorącą wodę do czyszczenia dywanów. Zaleca się stosować do czyszczenia parę, nie tylko oczyszcza z resztek zanieczyszczenia wykładziny, ale również przyczynia się do procesu suszenia. Im dłuższy pobyt wody na dywanie, tym lepsze są szanse, że forma wyściółki zostanie zachowana w idealnym stanie. Najlepiej jest używać tylko ciepłej wody do czyszczenia dywanów, powinno to być wykonane w ciągu 2 dni od nowości dywanu. W ten sposób pozbywamy się nadmiaru barwników i zanieczyszczeń, które składują się od czasu produkcji dywanu. Do kolejnego sprzątania należy używać środków czyszczących.

3.Użyj szorowania na sucho na podłodze w dużym natężeniu ruchu, aby pomóc utrzymać matę i włókno stojąco. Można zauważyć, że obszary częstej eksploatacji dywanu, będą się z czasem odkształcać, dlatego tym ważniejsza jest metoda peelingu szczotką. Najlepszym sposobem, aby to naprawić jest użycie pędzla. Pozwoli to ustawić włókna spowrotem i pomóc im, by nie wykazywały oznak zużycia.
autor: Anna Fitał

Kontakt

Skontaktuj się z nami i ustal dogodne warunki i termin wykonania usługi

AF TEPPICH
MIROSŁAW FITAŁ

ul Kominiarska 4
51-180 Wrocław

tel. 501 148 510
tel. 71 325 89 61

[email protected]

DOJAZD
do klienta!
GRATIS

Punkt przyjęć:
pon-pt: 10.00-18.00
soboty: 10.00-14.00

Wysyłając wiadomość zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych w celu obsługi zapytania.