Z cyklu: „PYTANIA OD CZYTELNIKÓW: czyszczenie tapicerek i dywanów krok po kroku – plamy z oleju”

Jak usunąć olej z tapicerki samochodowej?
Ten wpis jest niejako kontynuatorem bardzo starego cyklu zamieszczanego na łamach naszego AF-Teppichowego bloga. Jak sama nazwa wskazuje, będziemy w nim odpowiadać na zadawane przez was pytania. Z braku wystarczającej ilości zapytań, nie  mieliśmy w planach rozpoczynać na nowo cyklu, jednak wakacje spowodowały, iż zaczeliście myśleć o swoich nagromadzonych problemach – to dobrze! Czas najwyższy rozprawić się z brudem, kurze, czy plamami… a co z tymi bardzo złośliwymi – tłustymi?
Mateusz napisał do nas krótko zwieźle i na temat: „Mam problem. Rozlany olej z oliwek na tylnym siedzeniu mojego samochodu. Jak mogę usunąć?”
Złota zasada – jako profesjonaliści radzimy: ilekroć coś rozlewa się nam na tapicerce, najlepiej jest działać szybko, tak by zapobiec jego wniknięciu w głębokie warstwy poduszki. Jednak nawet stare wycieki ropy mogą być oczyszczone z tapicerki. Trzeba jedynie wykonaj szereg poniższych kroków, aby usunąć plamę.
Będziesz Potrzebował:
ŚcierkęPapierowe ręcznikiWD-40Ziemia / Soda oczyszczonaProszek do pieczeniaPróżniaPianka do goleniaStara szczoteczka do zębówWodaPłyn do naczyń
Kroki w celu usunięcia oleju:
Osuszyć wyciek tyle razy, ile potrzeba czystą szmatką lub ręcznikiem papierowym.Jeśli wyciek jest stary i wyschniety, użyć spray np. WD-40. To pomoże odświeżyć wyciek. Dajmy WD-40 kilka minut na reakcje. Następnie osusz powierzchnię, aby usunąć WD-40 i olej.

Po zmyciu się tak bardzo jak to tylko możliwe, przykryj miejsce z hojną ilością proszku absorbującego, może to być np. ziemia lub soda oczyszczona. Zostaw proszek na miejscu przez kilka godzin. Proszek przyciągnie jeszcze więcej oleju/ropy z tapicerki.

Zacznij szczotkować. Jeśli plama nie schodzi, powtórz czynność 3-4 razy takm, aby usunąć olej. Jeśli plama jest naprawdę uparta, połóż na nią trochę kremu ​​do golenia i użyj starej szczoteczki do zębów wcierając piankę. 

Użyj suchej szmatki, aby wytrzeć pianę. Jeśli nie ma żadnego kremu pianki do golenia, można użyć zamiast niego płynu do naczyń. Wcieraj niewielką ilość suchą ściereczką, a następnie przetrzyj powierzchnię wilgotną szmatką. Gdy plama jest niwelowana, użyj gąbki z wodą, aby usunąć wszelkie pozostałości z odkurzacza, poźniej pozostanie Ci już tylko osuszyć miejsce licznych zabiegów.
Woala! Przekonałeś się na własne oczy, iż można wyczyścić tapicerkę samochodową z zachowaniem takiej samej skuteczności co dywan. Nie zapominaj w tej ciepłe dni o wnętrzu swojego samochodu, a tym bardziej o tapicerkach i dywanikach, one też potrzebują kompleksowego czyszczenia! 
Dodatkowe wskazówki i porady
Niektóre płyny do naczyń zawierają barwniki, które mogą zabrudzić tapicerkę. Zawsze należy sprawdzić roztwór czyszczący na małym, ukrytym obszarze, by nie zniszczyć poszycia dywanu.

Wszystkiego NAJCZYSTSZEGO życzy AF-TEPPICH! 

Kontakt

Skontaktuj się z nami i ustal dogodne warunki i termin wykonania usługi

AF TEPPICH
MIROSŁAW FITAŁ

ul Kominiarska 4
51-180 Wrocław

tel. 501 148 510
tel. 71 325 89 61

[email protected]

DOJAZD
do klienta!
GRATIS

Punkt przyjęć:
pon-pt: 10.00-18.00
soboty: 10.00-14.00

Wysyłając wiadomość zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych w celu obsługi zapytania.