Wiosna i alergia: nie daj się za kichać na śmierć!

Wiosna tuż za rogiem, a wraz z nią przychodzi początek sezonu dla alergików. Badania pokazują, że przeciętnie w domu znajdziemy dwukrotnie większą ilość pyłków i kurzu niż na zewnątrz. Oznacza to, że te swędzenie, obrzęk oczu, zatkany nos i inne objawy straszne dla alergików można uniknąć stosując się do poniższych porad, które zwracają uwage na największe i najbardziej zapominane przez nas skupiska alergenne.

Kanapy i tapicerki.

W większości mamy pojęcie na temat czyszczenia czy kompleksowego prania dywanów, co jednak z takimi elementami naszego wystroju jak kanapa i krzesło? Gdy siedzimy na tych meblach na codzień, brud jest wciśniety w głąb włókien. W tym zakresie proces czyszczenia jest niezbędny. Przy wyborze usługodawcy pytaj zawsze o możliwość dogłębnego oczyszczenia tapicerek. 

Żaluzje i Firany.

Te dwa elementy są bardzo często określane jako kolektory pyłu gdyż gromadzą bardzo szybko pył na powierzchni poziomej. Gdy wentylator sufitowy jest włączony, to powoduje to recyrkulację nagromadzonych cząstek zanieczyszczeń do powietrza. Takie działanie może budzić objawy alergii w sposób permanentny i to mimo, iż wszystkie inne elementy Twojego wystroju wyczyściłeś na błysk. Aby zwalczyć ten efekt, wycieraj rolety i łopatki wentylatora – powinno to być częścią Twojej tygodniowej pracy w domu.

Podłogi z drewna twardego.

Chociaż dywan działa jako największy filtr domowy, to gołe podłogi są już istnym siedliskiem brudu – szczególnie jeśli posiadamy podłogi z drewna twardego, a są już po dłuższej eksploatacji. Jeśli umiejętnie nie wyczyścimy fug i tzw. rozszczelnień wynikających najczęściej z panującej w pomieszczeniu wilgoci to narazimy się na występowanie grzybów i pleśni. Dbaj zarówno o wilgotność powietrza, ale zwracaj również na to, czy Twoje podłogi są odpowiednio chronione. Możesz do tego użyć dywaników kierunkowych – nie musi to być duży dywan, a już na pewno nie może to być taki, który przykryje całą drewnianą podłogę.

Ogrzewanie i filtry powietrza

Zaprojektowane, aby usunąć kurz i zanieczyszczenia z powietrza, filtry grzewcze i powietrzne są niezbędne dla zdrowia Twojego domu. Pamiętaj jednak by, postępować zgodnie ze wskazówkami odnośnie wymiany filtrów i czyszczenie ich na bieżąco.

Poprzez czyszczenie tych obszarów w domu w określonych odstępach czasu, można zmniejszyć ilość zanieczyszczeń wewnątrz domu i uczynić go szczęśliwszym miejscem dla cierpiących w alergii. Nie zapominaj jednak o podstawowych czynnościach, jak odkurzanie i usuwanie bieżących zabrudzeń na poszyciu dywanu. Jeśli nie radzisz sobie, z którąś z czynności zawsze możesz zgłosić się do profesjonalnej firmy czyszczącej dywany i tapicerki.

Wszystkiego NAJCZYSTSZEGO życzy AF-TEPPICH!

autor: Anna Fitał

Kontakt

Skontaktuj się z nami i ustal dogodne warunki i termin wykonania usługi

AF TEPPICH
MIROSŁAW FITAŁ

ul Kominiarska 4
51-180 Wrocław

tel. 501 148 510
tel. 71 325 89 61

[email protected]

DOJAZD
do klienta!
GRATIS

Punkt przyjęć:
pon-pt: 10.00-18.00
soboty: 10.00-14.00

Wysyłając wiadomość zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych w celu obsługi zapytania.