Z cyklu: „Metody czyszczenie dywanów i tapicerek – czy Twój dywan jest bezpieczny?”

Czy Twój dywan jest bezpieczny?


Nie ma to jak piękny, czysty zapach świeżo oczyszczonego dywanu. Spędzamy dużo czasu na podłodze, drżąc nad brutalną zabawą naszych dzieci i zwierząt, zwłaszcza w okresie zimowym. Chcąc mieć czysty dywan ciągła pielęgnacja jest niestety koniecznością. Usługi czyszczenia dywanów są przystępne. Przychodzący do Twojego domu specjaliści, zapewnią Ci czyste i suche dywany w bardzo krótkim czasie i pozostawią miejsce w idealnym porządku. Co jednak w sytuacji gdy używany sami środków chemicznych? Które chemikalia są najniebezpieczniejsze dla naszego zdrowia?

Większość środków do czyszczenia dywanów używa tzw. „toksyczną zupę”, która pozostawia niebezpieczne opary i pozostałości, które mogą poważnie wpływać na zdrowie Twojej rodziny. Niektóre z najczęściej używanych produktów zawierają perchloroetylen popularne chemiczne pranie, może powodować nudności, zawroty głowy i zmęczenie. Amerykańskie Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) ostrzega o możliwości uszkodzenia wątroby i nerek. Naftalenon jest kolejnym popularnym rozpuszczalnikiem stosowanym do rozpuszczania zanieczyszczenia zgromadzonego w dywanach. Jest on wytwarzany ze smoły węglowej, uważany jest za niebezpieczny dla ludzkiego centralnego układu nerwowego, a także występuje jako skład chemiczny potencjalnie rakotwórczy. Niektóre z rozpuszczalników stosowanych do czyszczenia na sucho dywanów zawierają butyloksy etanolu, co może spowodować uszkodzenie wątroby, centralnego układ nerwowego i nerek. Najlepiej przed każdym użyciem środka chemicznego skonsultować się ze specjalistą. Polecamy komunikacje internetową jako alternatywę, dla popularnej formy. Istnieje obecnie wiele specjalistycznych forów (forum dyskusji) odnoszących się do ekologicznego prania dywanów i tapicerek. 

Jeśli już siegasz po ekipe sprzątającą taką jak AF Teppich – pamiętaj – służymy RADĄ! Nasze produkty jak i sprzęt posiadają atesty zarówo te ekologiczne jak i czysto praktyczne.

ZAUFAJ nam już teraz, tak by Twój dywan był bezpieczny dla Ciebie i Twojej rodziny!

autor: Anna Fitał

Kontakt

Skontaktuj się z nami i ustal dogodne warunki i termin wykonania usługi

AF TEPPICH
MIROSŁAW FITAŁ

ul Kominiarska 4
51-180 Wrocław

tel. 501 148 510
tel. 71 325 89 61

[email protected]

DOJAZD
do klienta!
GRATIS

Punkt przyjęć:
pon-pt: 10.00-18.00
soboty: 10.00-14.00

Wysyłając wiadomość zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych w celu obsługi zapytania.