Z cyklu: „Historia dywanów i tapicerek – historyczne metody czyszczenia dywanów po 1900 roku”

Historyczne metody czyszczenia dywanów po 1900 roku.

W roku 1900, Corinne Dufour wynalazł pierwszy zasilany elektrycznie tzw. „zamiatacz dywanowy.” Natomiast niejaki Hubert Cecil Booth go usprawnił, by następnie w 1901 roku zaprojektować i przetestować nowe próżniowe zastosowanie. Jego eksperymenty udowodniły, że jego pomysł miałby zastosowanie przy każdym dywanowym problemie. W rezultacie zbudował duże urządzenie zwane Puffing Billy, które wykorzystywało początkowo olej napędowy, bo pozniej przejść na silnik elektryczny. 

W 1905 roku Walter Griffiths wymyślił obsługiwaną ręcznie „usuwarke kurzu”, jego zastosowanie jako pierwsi wypróbowali mieszkańczy Birmingham, w Anglii. Ten ręcznie sterowany odkurzacz był przenośny i łatwy do przechowywania. To był jeden z pierwszych środków czyszczących / metod czyszczenia dywanów i tapicerek, który wyglądał podobnie do współczesnego odkurzacza. Dzięki James Spangler zbudowano zasilany elektrycznie odkurzacz z trzech części: wentylatora, poszewki, a w 1907 roku projekt Spanglera składał się z urządzenia ssącego i obracającej szczotki do brudu, kurzu, natomiast brud i tłuszcz zatrzymany zostawał na tkaninie. Odkurzacz Spangler jest, znany również jako „model O,” kosztuje około 60 dolarów na rynku detalicznym. W 1908 roku, Spangler opatentował swój projekt obrotowej szczotki. 

Przemysł czyszczenia dywanów i tapicerek zamilkł w okresie od 1920 do 1930, ponieważ nie modne stało się już samo zastosowanie dywanów. Część ludzi uznała jednak, że ​​dywanom potrzebne jest nie tylko odkurzanie, ale także zastosowanie szamponu. W czasie II wojny światowej, twórcy przestawali swoje spojrzenie na chemikalia, które wyewoluowały do współczesnych środków czyszczących dywanów i tapicerek. W rzeczywistości, środki do czyszczenia dywanów nadal składają się z tych samych podstawowych zasad/receptur opracowanych po 1945 roku w dzisiejszym przemyśle. Przez lata przemysł czyszczenia dywanów, podłóg i tapicerek poprawił swój system chemikaliów na bardziej efektywny czyniąc czyszczenie przyjemniejszą i mniej czasochłonną metodą.

CDN. WSZYSTKIEGO NAJCZYSTSZEGO życzy AF-Teppich!

autor: Anna Fitał

Kontakt

Skontaktuj się z nami i ustal dogodne warunki i termin wykonania usługi

AF TEPPICH
MIROSŁAW FITAŁ

ul Kominiarska 4
51-180 Wrocław

tel. 501 148 510
tel. 71 325 89 61

[email protected]

DOJAZD
do klienta!
GRATIS

Punkt przyjęć:
pon-pt: 10.00-18.00
soboty: 10.00-14.00

Wysyłając wiadomość zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych w celu obsługi zapytania.