Z cyklu: „Czyszczenie tapicerki samochodowej – 5 wskazówek cz. 3”

Witamy serdecznie drogich czytelników bloga AF Teppich! Tym razem prezentujemy wam już ostatnią część cyklu poświęconego czyszczeniu tapicerki samochodowej. Nasza ostatnia porcja 5 rad to mieszanka zarówno pożytecznych rad odnośnie nawarstwianych codziennych problemów jak i skutecznych trików związanych z wykorzystaniem powszechnie dostępnych środków niechemicznych.
5 Wskazówek dotyczących czyszczenia dywanów i tapicerek w Twoim samochodzie!

1. Jak rozpoczniesz walkę z krawędziami poszycia Twojego dywanu / tapicerki? Musisz przede wszystkim użyć zarówno na szwy dywanowe jak i jego krawędzie ciekłą żywicę, znajdziesz ją w sklepach rzemieślniczych i tkackich, pozwoli Ci to UTRZYMAĆ włókna w miejscu. 

2. Gdy tapicerka samochodowa zaczyna wykazywać nadmierne zużycie, odkurz je tak samo, jak w domu swój dywan. Pozwoli to podnieść włókna spowrotem w pozycji pionowej i pomoże przeciwdziałać długoterminowemu odkładaniu się złego brudu, ktory zalega gdzieś wbity w poszycie. Jeśli sytuacja jest naprawdę zła, może warto rozważyć wynajęcie maszyny parowej do czyszczenia – dostępne w większości supermarketów. Najlepiej jest jednak w końcowym nie zadowalającym rozrachunku zdać się na profesjonalistów, których z całą pewnością posiada w swym składzie ekipa AF Teppich z siedzibą na obrzeżach Wrocławia. Zapraszamy w tym celu do działu kontakt!

3. Rozpylanie mieszaniny wody i płynu do zmiękczania tkanin na tapicerkę pozwoli usunąć efekt statycznego światła, który występuje, gdy powierzchnię poszycia dotykały metalowe przedmioty. 

4. W przypadku obiektów przechowywanych w tylniej części samochodu charakterystyczne wgniecenia w tapicerce możemy usunąć umieszczeniem wilgotnego ręcznika na miejscu wgniecenia, naciskając lekko gorącym żelazkiem. Dzięki takiemu zabiegowi włókna się podniosą, a całość tapicerki nabierze optymalny kształt. UWAGA: Należy uważać, by nie zostawić za długo żelazko na ręczniku, gdyż zarówno ręcznik jak i włókna mogą ulec oczywistym spaleniu!

5. By zachować matę samochodową zupełnie nową należy nałożyć wosk w jej płynnej postaci. Użycie płynnej  formy pozwoli nie tylko skuteczniej pielęgnowąc tapicerkę, ale także przyczyni się do szybszego jej zmycia.

Wszystkiego NAJCZYSTSZEGO życzy AF Teppich!

autor: Anna Fitał

Kontakt

Skontaktuj się z nami i ustal dogodne warunki i termin wykonania usługi

AF TEPPICH
MIROSŁAW FITAŁ

ul Kominiarska 4
51-180 Wrocław

tel. 501 148 510
tel. 71 325 89 61

[email protected]

DOJAZD
do klienta!
GRATIS

Punkt przyjęć:
pon-pt: 10.00-18.00
soboty: 10.00-14.00

Wysyłając wiadomość zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych w celu obsługi zapytania.