Okres zimowy, czyli śnieg, błoto, sól i lód ląduje na dywanie.
Zima to piękny okres dla Twojej rodziny – weekendowe wypady na narty i sanki, wieczorne spacery po parkach i obrzeżach miasta. Wszystko jednak zaczyna się komplikować, kiedy to po którymś z kolei wydarzeniu przypominamy sobie o mozolnych skutkach egzystencji w tej porze roku. Tak zgadza się, znów może ucierpieć na tym Twój dywan dlatego nie zapominaj o nim – czyść go regularnie!
Śnieg, błoto, sól i lód są na tyle problematycznymi zabrudzeniami, iż narastają w swej ilości w dość krótkim czasie. Dlatego bardziej niż kiedykolwiek będziemy uważać na mokre dywaniki, czy dywany. Najbardziej wybuchową mieszanką jest jak zwykle błoto pośniegowe, czyli mieszanina błota, wody, śniegu i piaskopodobnych drobinek wszelakiej maści. Sczególnie te ostatnie często ostre elementy wnikając w głąb włókna dywanu, mogą przysporzyć nie lada uszkodzenia – długotrwale zanieczyszczając przy tym jego poszycie. Warto więc zapobiec tym sytuacją korzystając z prostych wskazówek.
Wycieraczki
Wycieraczki są ważne przez cały rok, ale szczególnie w okresie zimowym. Wycieraczki powinny być umieszczone przed każdym przedpokojem i w domu. Bardzo dobrym sposobem jest czyszczenie butów jeszcze przed wejściem do domu w pobliskim świeżym śniegu. Należy wtedy uważać, by zbyt mocno nie przemoczyć obuwia. Wycieraczki zapobiegają 60% zanieczyszczeń zewnętrznych. Większość wycieraczek jest wykonanych z nieobrobionego materiału doskonale nadającego się do wyczyszczenia butów ze śniegu i błota
Zwierzęta
Szczególnie przy obecnej porze proponujemy wychodzić z psem zwykle wcześnie rano i poźno wieczorem, tak aby uniknąć pory cieplejszej, która może spowodować przyklejenie się do łap i futra niechcianego zabrudzenia. Popołudnioweo ścieżki dla psiaka, są zwykle bardziej rozchodzone – stąd możliwość występowania większego błota. Ogółem zalecamy zwrócić uwagę na mokre łapy, ale równieź i sierść, która w przypadku długowłosych psów stwarza większe spustoszenie. Pamiętaj, aby zachować czyste, suche ręczniki lub szmatkę obok przedpokoju to pozwoli Ci szybciej zareagować jeśli pies zacznie harcować.
Dach
Tamy lodu tworzą się na krawędzi dachu, po długich okresach śnieg lub deszcz zamarza. Jeśli śnieg i woda gromadzą się na dachu zbyt długo, istnieje możliwość występowania przecieków, które potencjalnie zagrażają Twojemu dywanowi i podłodze. Upewnij się również, że Twoje wylewki i rynny nie są zablokowane. Zainstaluj więcej izolacji na strychu, a także zadbaj o przepustowość osadzania się śniegu na dachu – systematycznie oczyszczając go z nadmiaru.
Wszystkiego NAJCZYSTSZEGO życzy AF-TEPPICH!
autor: Anna Fitał
Więcej porad
Kontakt
Skontaktuj się z nami i ustal dogodne warunki i termin wykonania usługi
AF TEPPICH
MIROSŁAW FITAŁ
ul Kominiarska 4
51-180 Wrocław
tel. 501 148 510
tel. 71 325 89 61
DOJAZD
do klienta!
GRATIS
Punkt przyjęć:
pon-pt: 10.00-18.00
soboty: 10.00-14.00