Jak zapobiegać rozwojowi roztoczy w domu – krok po kroku.

Jak zapobiegać rozwojowi roztoczy w domu.
Pisaliśmy swego czasu na łamach naszego AF-Tepichowego blogaodnośnie szkodliwości roztoczy względem Twojego zdrowia. W tym wpisie pomożemy wam uzupełnić waszą wiedzę na temat czyszczenia dywanów, czy tapicerek o opis konkretnych kroków celem wyeliminowania niechcianych bakterii.
Jeśli ktoś z domowników ma alergię na kurz i roztocza, zalecamy podjąć kroki, aby zacząć kontrolować swoje środowisko domowe. Roztocza odtwarzają się na tyle szybko, że ich wpływ na zdrowie ludzi może być znaczne. Jeśli problem jest spowodowany przez roztocza, można podjąć odpowiednie środki, aby zachować ich ilość na bezpiecznym poziomie (wbrew opinni nie da się w 100 procentach ich usunąć):
– przechowywaj drobiazgi, książki i płyty kompaktowe w szufladach lub zamkniętych szafkach. Utrzymaj dom uporządkowany aby zminimalizować tworzenie się pyłu. – wymieniaj syntetyczne poduszki co dwa lata. Użyj kołdry i poduszki wykonanej z włókna syntetycznego i czyść je w ciepłej wodzie regularnie. Dla osób z ciężką alergią zimowy materac, poduszki czy kołdry powinny być zamknięte w szczelnych pokrowcach celem zmniejszenia wiosennych i letnich osadzeń alergenów – powierzchnie płaskie czyść wilgotną ściereczką (sucha szmatka po prostu przemieszcza jedynie kurz z powrotem do powietrza)- czyść i wywietrzaj pomieszczenia takie jak: kuchnia, łazienka i piwnice – myj pościele, koce i narzuty co tydzień w gorącej wodzie. Równie skuteczną metodą na zabicie roztocz i wydłużenie żywotności pościeli jest umieszczenie pościeli w suszarce przez 20 minut, a następnie umycie je w ciepłej wodzie – używaj centralną klimatyzację, a jeśli to konieczne, aby utrzymać wilgoć osuszaj poniżej 50 proc. Zainstaluj higrostat do pomiaru wilgotności w pomieszczeniu; roztocza rozwijają się w wilgotnych warunkach.
Pamiętaj, że roztocza nie mogą być całkowicie wyeliminowane, ale dla Twojego zdrowia musisz podjąć środki w celu sprawdzenia ich ulubionych siedlisk w Twoim domu. Rozpocznij z nimi konsekwentną walkę już teraz – zdrowie Twoich najbliższych to podstawa.

Wszystkiego NAJCZYSTSZEGO życzy AF-TEPPICH!
autor: Anna Fitał

Kontakt

Skontaktuj się z nami i ustal dogodne warunki i termin wykonania usługi

AF TEPPICH
MIROSŁAW FITAŁ

ul Kominiarska 4
51-180 Wrocław

tel. 501 148 510
tel. 71 325 89 61

[email protected]

DOJAZD
do klienta!
GRATIS

Punkt przyjęć:
pon-pt: 10.00-18.00
soboty: 10.00-14.00

Wysyłając wiadomość zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych w celu obsługi zapytania.