Czyszczenie dywanów – psie i kocie odchody.

Jak pozbyć się plam pochodzenia zwierzęczego?
Jeśli jesteś właścicielem zwierzaka, to doskonale wiesz ile radości wnosi on do miru domowego. Zwierzęta kochają bezwarunkowo, do tego mają korzyści zdrowotne – po przez obcowanie z nimi obniżają nasze ciśnienie, a także zmniejszają lęk. Niestety Twoje dywany mogą nie być tak chętne na kudłatego przyjaciela jak ty. Zwierzęta są podatne na różnegotypu wypadki, zwłaszcza gdy nie są jeszcze odpowiednio przeszkolone – przez to Twój dywan ponosi tego największy ciężar. Zwierzęce plamy są niezwykle uciążliwe, na pewno nie można sobie z nimi poradzić w sposób szybki. Do ich eliminacji potrzebny jest specjalny plan działania, który przedstawiamy poniżej.
Podobnie jak w przypadku każdej inne plamy pochodzenia zwierzęcego należy działać natychmiastowo, ale nie w pośpiechu (szczególnie jeśli są to odchody). Jeśli mamy doczynienia z moczem wpierw polecamy położyć na dywan zwykły papier kuchenny (najlepiej z obu stron) tak, by wchłonąć jak najwięcej wilgoci i moczu z poszycia jak to możliwe. Powtórz ten proces, aż powierzchnia będzie całkowicie sucha. Dla zwiększenia oomph można postawić na nie ciężkie przedmioty. Dodane ciśnienie pomoże wchłonąć większą ilość plamy. PAMIĘTAJ: jeśli masz już zabrudzenie wyglądające na błoto – nie trzyj nie wycieraj! Po wszystkim należy już tylko uważać, by miejsce ogniskowe należycie wysuszyć.
Neutralizuj zapachy – zapachy odpadów domowych są nie tylko nieprzyjemne, lecz również zwiększa prawdopodobieństwo kolejnych plam i zabrudzeń wynikających z odchodów. Wszystkie zwierzęta posługują się substancjami zwanymi feromonami. Dają im poczucie swojskości i określają obszary codziennej egzystencji. Największe ich skupisko występuje właśnie w odchodać i sierści. Jest to nie lada problem podczas czyszczenia dywanu, który trzeba za wczasu skutecznie wyeliminować. By skutecznie zneutralizować zapach po wszystkich czynnościach zawartych powyżej polecamy dokładnie spłukać powierzchnię zimną wodą, tak by następnie oczyścić poszycie sodą oczyszczoną. Soda powinna zaabsorbować większość zapachu. Dajcie substancji 15 do 20 minut, by wnikła należycie do głebokich sfer dywanu. Następnie, gdy miejsce gdzie wcześniej znajdowała się plama będzie już suche można odkurzyć dywan.

Wszystkiego NAJCZYSTSZEGO życzy AF-TEPPICH!
autor: Anna Fitał

Kontakt

Skontaktuj się z nami i ustal dogodne warunki i termin wykonania usługi

AF TEPPICH
MIROSŁAW FITAŁ

ul Kominiarska 4
51-180 Wrocław

tel. 501 148 510
tel. 71 325 89 61

[email protected]

DOJAZD
do klienta!
GRATIS

Punkt przyjęć:
pon-pt: 10.00-18.00
soboty: 10.00-14.00

Wysyłając wiadomość zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych w celu obsługi zapytania.