Z cyklu: „TEPPICHOWY RAPORT: zadbaj o swoich najbliższych – czyść dywany regularnie!”

Czy Twój dom jest bezpieczny dla Twoich najbliższych? Uważaj, by nie stał się istnym inkubatorem chorób!
Ten wpis przedstawi wam sytuacje związanie z dbaniem o integralność waszego wnętrza jeśli chodzi o bezpieczeństwo ze strony różnego rodzaju zarazków i bakterii. Odpowie wam na pytanie: „Dlaczego pozornie nieszkodliwe może być szkodliwe dla zdrowia!”.
Drobnoustrojstwa mogą czaić się wszędzie. Ich siedliska są silnie związane z działalnością człowieka na danej przestrzeni. Jednym z miejsc często lekceważonych są łazienki, szczególnie jeśli posiadamy oddzielną część gospodarczą względem ubikacji. Częstym zjawiskiem, jest większe dbanie o wygląd i czystość tej ostatniej, a o łazience jakby zapominamy, lub co gorsza używamy mniejszej ilości środków czyszczących właściwie zdając się tylko na wodę z prysznica, która powoduje roznoszenie się ich po całej łazience (stosowanie gorącej wody też nic nie pomoże). Jeśli chodzi o łazienkę, to wysokie natęże brudu i bakterii występuje w części dolnej (pod spodem i między nóżkami). Brud wraz z bakteriami udomowia się proporcjonalnie silniej jeśli posiadamy nieszczelne miejsca, przecieki hydrualiczne (lodówki, zmywarki itp.), wycieki wokół okien dachowych. Ogółem tam gdzie jest duża wilgotność, tam możemy być pewni, iż rodzi się przyszły inkubator chorób!
W przypadku dywanów największym siedliskiem grzybów, pleśni i bakterii są te miejsca, które zostały zmoczone lub natłuszczone, szczególnie napojami lub tłuszczem. Często przez wilgotną plamę przywierają inne elementy, jak kurz czy jedzenie. Dlatego AF-TEPPICH przestrzega: DBAJ O SWOICH DOMOWNIKÓW, odkurzaj dywany raz na tydzień, gdyż w innym przypadku po dłuższym czasie Twoja rodzina może być narażona m.in. na:
Bóle mięśni i stawówBóle głowy, niepokój, depresje, utrate pamięci i zaburzenia widzeniaZaburzenia układu immunologicznego i ogólne zmęczenieDuszność
Niektóre formy grzybów i pleśni są w formie związków lotnych, uwalniających się bezpośrednio do powietrza. Znane są jako mikrobiologiczne związki organiczne (mVOCs). Wdychane fragmenty ścian komorkowych grzybów pleśniowych (glukany) mogą powodować reakcje zapalne dróg oddechowych, w tym objawy grypopodobne o nazwie Organic Toxic Syndrome.
Czyszcząc swoje dywany lub tapicerki pamiętaj o używaniu jak najmniej wody i zawsze sprowadzaj swój proces do poziomu maksymalnego schnięcia. Istnieje wiele urządzeń domowych oferując rozwiązania czyszczenia na sucho, jak przy użyciu pary wodnej, listę niezawodnych produktów i narzędzi przypadających na ten rok publikowaliśmy już na łamach naszego AF-Teppichowego bloga.

Wszystkiego NAJCZYSTSZEGO życzy AF-TEPPICH! 

Kontakt

Skontaktuj się z nami i ustal dogodne warunki i termin wykonania usługi

AF TEPPICH
MIROSŁAW FITAŁ

ul Kominiarska 4
51-180 Wrocław

tel. 501 148 510
tel. 71 325 89 61

[email protected]

DOJAZD
do klienta!
GRATIS

Punkt przyjęć:
pon-pt: 10.00-18.00
soboty: 10.00-14.00

Wysyłając wiadomość zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych w celu obsługi zapytania.