Z cyklu: „Czysty dywan w ładnym wnętrzu – jak tego dokonać?”

Czysty dywan w ładnym wnętrzu… jak tego dokonać?

Na początek… Określ swój wygląd

Porada # 1

Biorąc pod uwagę, architekturę Twojego domu i osobliwości, zacznij wybierając swój osobisty motyw projektu. Pamiętaj to jest twój świat. Czy budujesz nowy, remontujesz pokój lub cały dom do rozpoczęcia projektu to właśnie z takiej pozycji jako docelowej powinieneś wyjść. Ostatecznie najlepsze projekty wszak odzwierciedlają zarówno Twoją osobowość jak i całej rodziny. Nie zapominaj szczególnie jeśli masz dzieci o przestronnych miejscach dla swoich uciech.

Porada # 2

Wiedząc, co chcesz uzyskać tak naprawdę to dopiero początek. Skompletuj wszystkie swoje pomysły ze sobą. Ułóż kilka zestawów pomysłów z poduszkami, próbkami tkanin, farb i innych dodatkowych rzeczy, które kocha Twoja dusza. Zapytaj również domowników, czy któryś z kolorów lub elementów będzie im przeszkadzał. Pomoże to przedstawić wspólny projekt, który przemawia zarówno do Ciebie jak i koordynuje spokój całej rodziny. Unikaj ostrych rażących kolorów w miejsach codziennego użytku. Jeśli jesteś przygotowany, możesz mieć pewność, że Twój pokój będzie odzwierciedlał styl życia rodziny.

Porada # 3

Wybierz elementy dostosowane do pokoju.Przed podjęciem decyzji sprawdź miejsca codziennego użytku domowników. Zastanów się, gdzie najczęściej użytkowana jest przestrzeń. Dywan z polipropylenu jest dobry dla tej przestrzeni, gdzie często gromadzi się brud czy zdarzają się wycieki płynów. Poduszki jedwabne to elegancki dodatek do sypialni, ale nie w pokoju zabaw uciech. Należy uważać, aby dopasować rozmiary elementów do wielkości pomieszczenia. Niezwykłe ponadgabarytowy akcent jest doskonałym punktem do salonu. Ale pokój pełen przedmiotów, które mogą spowodować ciągłe problemy natury destrukcji to zawsze problem i to nie tylko zagracenia – szczególnie jeśli się ma dzieci.

Porada # 4

Dbaj o swoje wnętrze codziennie!

Pamiętaj, żeby w ostatecznym rozrachunku czyścić dywany raz w tygodniu, a elementy dodatkowe 2 razy w tygodniu. Często proste codzienne czynności jak przetrzepanie dywaników powodują mniejsze problemy z osadzaniem się kurzu pod koniec tygodnia. Częstsze przecieranie elementów elektrostatycznych jak telewizor, laptop itp. urządzenia również powoduje zmniejszenie wkładu w poźniejsze czyszczenie Twojego wnętrza, a w ostateczności zabezpiecza Twój dywan przed nadmiernym kurzem. W przypadku tapicerek pamiętaj, że czyszczenie ropoczyna się już gdy wchodzisz do samochodu. Nie zapominaj przetrzepać swoich butów, czy przetrzeć ich szmatką.

autor: Anna Fitał

Kontakt

Skontaktuj się z nami i ustal dogodne warunki i termin wykonania usługi

AF TEPPICH
MIROSŁAW FITAŁ

ul Kominiarska 4
51-180 Wrocław

tel. 501 148 510
tel. 71 325 89 61

[email protected]

DOJAZD
do klienta!
GRATIS

Punkt przyjęć:
pon-pt: 10.00-18.00
soboty: 10.00-14.00

Wysyłając wiadomość zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych w celu obsługi zapytania.