Z cyklu: „Metody produkcji dywanów – dywany Heat-Set”

Na łamach naszego bloga pisaliśmy wiele o produkcji dywanów. W tym wpisie przedstawiamy Państwu coraz bardziej popularny współcześnie rodzaj dywanu typu Heat-Set. Charakterystyczna dla tych dywanów jest jego struktura, wykorzystująca wysokie włosie przy jednoczesnej dużej gęstości runa. Nazwa Heat-Set wywodzi się z określenia przędzy, która wykorzystywana jest przy produkcji dywanu. Przędza ta przez swą strukturę (polipropylenową) pozwala w sposób termiczny na stabilizację runa. Samo runo dywanu mieni się właściwościami antyelektrostatycznymi tj. tyle, iż dywany typu Heat-Set nie elektryzują się. Mimo, iż nie są wyprodukowane z prawdziwej wełny to świetnie ją imitują. Do kolejnych plusów możemy uznać łatwość wykonywania wszelakiej maści zabiegów czyszczących. Najczęściej dywany te przyjmują pastelowe dość intesywne kolory. Wzornictwo prezentuje formy zarówno nowoczesne jak i klasyczne. Fabryki najczęściej skłaniają się jednak ku klasycznych rozetach. Możemy dostrzec jednak wzory także symetryczne. Niewątpliwym plusem tychże dywanów jest trwałość i cena, która zaczyna się już przy małych dywanach od 60/70 zł.

Poniżej przedstawiamy filmik, a także szczegółowe parametry dywanów typu Heat-Set, które ostatnio coraz częściej spotykamy przy wykonywaniu naszych usług jako AF-Teppich (Wrocław).

Surowiec: 100 przędzy polipropylenowej Heat-SetKolory: gama 8 kolorów (najczęściej pastelowych)Waga: 2300 gr/m2Runo: wysokie – 10 mm

Kontakt

Skontaktuj się z nami i ustal dogodne warunki i termin wykonania usługi

AF TEPPICH
MIROSŁAW FITAŁ

ul Kominiarska 4
51-180 Wrocław

tel. 501 148 510
tel. 71 325 89 61

[email protected]

DOJAZD
do klienta!
GRATIS

Punkt przyjęć:
pon-pt: 10.00-18.00
soboty: 10.00-14.00

Wysyłając wiadomość zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych w celu obsługi zapytania.