Z cyklu: „Porady na temat czyszczenia dywanów i tapicerek – porcja 4 wskazówek”

Porady na temat czyszczenia dywanów i tapicerek.

Wskazówka 1

Aby utrzymać czysty dywan lub tapicerkę, stosuj metodę głębokiego czyszczenia. Najlepiej skontaktować się z profesjonalną firmą czyszczącą, która posiada najnowocześniejszy sprzęt, a ich usługi zawierają kompleksowy pakiet. Są zalety i wady tej metody. Na pewno jednak konieczne jest dokładne czyszczenie co pół roku. Domowe sposoby też są dobre (np. wykorzystanie środków czyszczących lub małego sprzętu do czyszczenia dywanów lub tapicerek), jednak tutaj zaleca się sprzątanie co tydzień lub co 2.

Wskazówka 2

Miej oko na wycieki i zadbaj o ich zniwelowanie w szybki sposób tak, aby utrzymać dywan w czystości. Najlepiej użyj szmatki, która ze swobodą wchłonie wyciek + dodatkowy wody. Jeśli to nie pomoże użyj środków chemicznych lub zadzwoń po specjaliste.
Można również stosować mieszaninę wody i octu , aby pomóc usunąć plamę. Poprzez podjęcie natychmiastowych działań można zapobiec większemu wchłonięciu plamy, która zostawia przez to więcej brudu.

Wskazówka 3

Należy zawsze na czas odkurzyć dywan – systematyczność to podstawa! Najlepiej wykonywać ruchy odkurzaczem z góry na dół jeden za drugim, tak by nie zostawić powierzchni nie wchłoniętej. Wysokiej jakości odkurzacze są najlepszym wyborem, gdyż wchłaniają najwięcej zanieczyszczeń, a co za tym idzie ułatwiają Ci kolejne odkurzanie dywanów, czy tapicerek.

Wskazówka 4

Prawidłowe korzystanie z wejścia do Twojego domu znacznie pomoże Ci oczyścić buty i zachować czystość dywanu w przedpokoju. Należy zawsze korzystać z maty wejściowe na zewnątrz drzwi i upewnić się, że każdy, kto wchodzi w domu korzysta z maty. Można również zdjąć buty i poprosić, żeby goście zrobili to samo przed wejściem do Twojeg domu.
Około 80% gleb , które wchodzą do budynku lub domu są suche. Pozostałe 20 % to tłuszcze, oleje, i skrobie. Suche rodzaje gleby można łatwo usunąć za pomocą odkurzacza. Tak długo, jak są one usuwane na bieżąco, to pomaga zminimalizować uszkodzenia Twojego dywanu.
Utrzymanie czystego dywanu jest nie tylko zdrowe dla Ciebie, może również przyczynić się do zwiększenia trwałości dywanu. Jeśli właśnie położyłeś dywan, musisz być świadomy kosztów związanych z jego skutecznym czyszczeniem.
Czysty i utrzymany w dobrym stanie dywan będzie zawsze wartością dodaną Twojego domu.

WSZYSTKIEGO NAJCZYSTSZEGO życzy AF-Teppich!

autor: Anna Fitał

Kontakt

Skontaktuj się z nami i ustal dogodne warunki i termin wykonania usługi

AF TEPPICH
MIROSŁAW FITAŁ

ul Kominiarska 4
51-180 Wrocław

tel. 501 148 510
tel. 71 325 89 61

[email protected]

DOJAZD
do klienta!
GRATIS

Punkt przyjęć:
pon-pt: 10.00-18.00
soboty: 10.00-14.00

Wysyłając wiadomość zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych w celu obsługi zapytania.