Z cyklu: „Jak czyścić tapicerkę samochodową? – porcja cennych porad”

Jak czyścić tapicerkę samochodową?


Zabrudzenia często zdarzają się szybko i niespodziewanie. Do tego stara zasada konsekwencji zbierania się kurzu podczas codziennego użytkowania tapicerek powoduje, iż jeśli od razu nie zajmiesz się swoją tapicerką spowodujesz sobie nie lada problem. Dlatego poniżej próbujemy odkryć dla was wskazówki odnośnie czyszczenia tapicerek. Te kilka zdań mamy nadzieje, iż rozwieje wam wiele wątpliwości.

UWAGA! W tym wpisie koncentrujemy się głównie na tapicerkach tkanych. Tapicerki ze skóry lub zamszu mają inne wymagania odnośnie czyszczenia i pielęgnacji.

Pierwsze kroki…

Jeśli tapicerka zaczyna wyglądać obskurnie lub widzimy, iż jest siedliskiem głównie brudu i plam, zanim zrobisz cokolwiek, ważne jest, aby ją odkurzyć. Pozwoli to usunąć brud i kurz. Gdy zmoczymy tapicerkę brud, który zalega może wniknąć w strukturę tapicerki głębiej – na tyle by uniemożliwić skuteczne poźniejsze czyszczenie. Pamiętaj, iż jeżeli tapicerka posiada szczeliny i pęknięcia uważnie odsłaniaj je by odkurzyć te elementy, w którym kurz lubi się odkładać. Ponadto, należy usunąć jak najwięcej sierści zwierząt domowych, jak to tylko możliwe.

Pierwszą rzeczą w przypadku wycieków/nacieków na tapicerce jaką musimy wykonać to wpierw dokładne osuszenie – broń boże szorowanie. Robimy to po to, by plama zmniejszyła swe pole rozprzestrzeniania.

autor: Anna Fitał

Kontakt

Skontaktuj się z nami i ustal dogodne warunki i termin wykonania usługi

AF TEPPICH
MIROSŁAW FITAŁ

ul Kominiarska 4
51-180 Wrocław

tel. 501 148 510
tel. 71 325 89 61

[email protected]

DOJAZD
do klienta!
GRATIS

Punkt przyjęć:
pon-pt: 10.00-18.00
soboty: 10.00-14.00

Wysyłając wiadomość zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych w celu obsługi zapytania.