Z cyklu: „Codzienne sytuacje dywanowe – usuwanie plam od lakieru do paznokci”

Właśnie przygotowujesz się na imprezę, siadasz wygodnie w fotelu. Zabierasz się za swój ulubiony manicure i malowanie paznokci kiedy nagle – bam! Twój błyszczący lakier zaczyna sączyć się na dywan. Oczywiście odradzamy działanie w popłochu, a tym bardziej malowanie paznokci w okolicach dywanu, lub nad nim bezpośrednio, ale jednak. Nie mamy oczywiście czasu na pielęgnację dywanu czy wykładziny jako takiej metodami z gruntu profesjonalnymi. Przede wszystkim musisz:

1. Działać szybko. Im dłużej zwlekasz, tym plama będzie w sposób trwalszy osadzać się na poszyciu. przenikać w głąb włókien dywanowych lub wyschnąć. Plama musi być dla Ciebie widoczna – charakterystyczny „odcisk”.

2. Nie trzeć plamy. Gdy zauważysz plame Twój instynkt zapewne nakarze Ci chwycić po papierowy ręcznik lub szmatkę i zaczć tarcie plamy. Do zgubna metoda, gdyż tym sposobem jeszcze bardziej plama wniknie w dywan.

3. Usunąć nadmiar. Zanim dojdziesz do produktów firm czyszczących, musisz usunąć jak najwięcej plamy,  jak możesz. Jednak chodzi o warstwę nad dywanem – nie wcierając czy rozcierając plamy.

4. Wykonać test czyszczenia. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz dywan w kolorze ciemnym, ponieważ niektóre produkty usuną barwnik dywanu. Test produktu wykonaj najlepiej na niewidocznym miejscu dywanu, lub tam gdzie jest on codziennie niewidoczny np. charakterystyczne miejsca od nóg ławy czy foteli.

5. Usunąć plamę. Jeśli dywan jest bardzo jasny, spróbuj użyć środku bez acetonu np. zmywacz do paznokci (aceton może uszkodzić dywan). Wlać trochę na szmatkę i osuszyć plamę, powoli usuwając ją. Jeśli dywan jest ciemny, spróbuj użyć lakieru do włosów lub czegoś z alkoholem. Ponownie, wlać substancję na szmatę i wcierać Jeśli te metody nie działają, możesz również spróbować użyć płynu do czyszczenia okien, oczywiście to wszystko jeśli nie posiadasz profesjonalnego środka czyszczącego do dywanów.

6. Spłukać. Tutaj dopiero możemy użyć kombinacji ścierka/papier + woda. Przemyj powierzchnię wodą i użyj ściereczką do wysuszenia. Jeśli plama pachnie mocno wcześniej użytą substancją możesz ją usunąć używając mieszaniny płynnego detergentu do mycia naczyń i ciepłej wody.

W innym przypadku możesz zostawić plamę i zamówić na następny dzień specjalistów z AF Teppich we Wrocławiu. Użyją oni już bezpośrednich, radykalnych i przede wszystkim profesjonalnych metod, które skutecznie usuną zanieczyszczenie z Twojego dywanu!
autor: Anna Fitał

Kontakt

Skontaktuj się z nami i ustal dogodne warunki i termin wykonania usługi

AF TEPPICH
MIROSŁAW FITAŁ

ul Kominiarska 4
51-180 Wrocław

tel. 501 148 510
tel. 71 325 89 61

[email protected]

DOJAZD
do klienta!
GRATIS

Punkt przyjęć:
pon-pt: 10.00-18.00
soboty: 10.00-14.00

Wysyłając wiadomość zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych w celu obsługi zapytania.