Jak radzić sobie z wyciekami z kawy?

W te zimowe wieczory spożywamy zwykle więcej kawy niżeli latem. Spowodowane to jest nie tylko wszechobecną walką ze zmęczeniem, ale również z potrzebą ogrzania organizmu. Ten wpis poświęcimy kawowym perypetiom, które często przytrafiają się nam w najmniej oczekiwanym momencie – w tej sytuacji przypominamy chroń swój dywan!

Wycieki kawy zazwyczaj powstają, gdy jesteśmy w dużym pośpiechu. Podstawową kwestią w tej sytuacji jest, aby od razu zauważoną plamę zacząć oczyszczać. Zwłaszcza wtedy, kiedy kawa zawiera mleko lub śmietanę. Brak jakiejkolwiek reakcji lub wydłużenie jej do kilkudziesięciu minut może spowodować, iż cała struktura (teraz mocniej związana) wniknie w poszycie dywanu – odkształcając go i wydłużając czas oczyszczania.

Kroki jakie powinieneś poczynić, by zminimalizować ryzyko większego zabrudzenia dywanu:

1. Osusz miejsce, w którym znajduje się plama używając ręcznika papierowego lub czystej ścierki (nie używaj gąbek!)2. Wymieszaj jedną łyżkę płynu do mycia naczyń z jedną łyżeczką octu oraz dwoma filiżankami ciepłej wody. Używaj do tego bezbarwnej szmatki delikatną wcierając mieszaninę w plamę. Zastosuj tą czynność kilkukrotnie wycierając na przemiennie suchą ściereczką. 3. Wreszcie użyj gąbki z zimną wodą i pozostaw miejsce do osuszenia (optymalnie możesz jeszcze raz użyć papierowego ręcznika).

Po paru minutach oceń stan dywanu – jeśli w jakimś aspekcie nie jesteś zadowolony z wykonanych kroków i Twój dywan w dalszym ciągu jest zabrudzony to zadzwoń do AF-Teppich z siedzibą przy ul. Kominiarskiej 4 – umów się na wizytę wstępną. Ocenimy stopień zabrudzenia i dostosujemy odpowiednie narzędzia celem eliminacji zabrudzenia kompleksowo czyszcząc dywan. Tylko wtedy będziesz miał 100 procentową pewność, iż Twoj dywan jest idealnie czysty.

Wszystkiego NAJCZYSTSZEGO życzy AF-TEPPICH!
autor: Anna Fitał

Kontakt

Skontaktuj się z nami i ustal dogodne warunki i termin wykonania usługi

AF TEPPICH
MIROSŁAW FITAŁ

ul Kominiarska 4
51-180 Wrocław

tel. 501 148 510
tel. 71 325 89 61

[email protected]

DOJAZD
do klienta!
GRATIS

Punkt przyjęć:
pon-pt: 10.00-18.00
soboty: 10.00-14.00

Wysyłając wiadomość zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych w celu obsługi zapytania.